23. 8. 2016

 

200 eur za mlčení

Zahraniční řidič kamionu se snažil uplatit novojičínské policisty. Skončil v policejní cele se sdělením obvinění ze spáchání zločinu podplácení. 

Novojičínské dopravní policisty se snažil uplatit 60letý řidič kamionu DAF cizí státní příslušnosti za to, že nebudou řešit jeho přestupek v dopravě. Krátce před devátou hodinou dopolední jej kontrolovali v obci Hostašovice v části Domoraz. Dechovou zkouškou u něj zjistili požití alkoholu před jízdou. Ve snaze dosáhnout neoprávněné výhody prominutím svého protiprávního jednání, které by projednával správní orgán, nabídl policistům 200 eur. Za toto jednání za které mu hrozí jeden až šest let trestu odnětí svobody, jej policisté zadrželi a umístili do policejní cely s podezřením ze spáchání zločinu podplácení. Věc je nadále v šetření služby kriminální policie.  

 

Rodinné neshody v Kopřivnici

Kopřivničtí policisté včerejšího dne pátrali po dvou lidech. Padesáti leté ženě a 14 letém chlapci. Oba byli nalezeni bez újmy na zdraví. 

První oznámení se týkalo 50leté ženy, která svému muži krátce po 14 hodině sdělila, že se pobodala nožem a neví kde je. Po necelých dvou hodinách byla vypátrána v podnapilém stavu ve městě bez známek zranění. Přesto byla předána do rukou lékařů a následně do rodiny.

Druhý pohřešovaný byl 14 letý chlapec, který po neshodách se svou matkou odešel z domova. Také on byl policisty vypátrán ve večerních hodinách a předán svým rodičům.

Obě pátrání skončily zdárně bez nutnosti nasazení připraveného vyššího počtu policistů a pátrací techniky.

 

Nemalá škoda

Ostravští policisté pátrají po dosud neznámém pachateli, který se zmocnil věcí nemalých hodnot. Celková škoda na majetku, dle prvotních informací (dosud neobjektivizována znalcem) přesáhla 430 000 korun. Pachatel v noci z 19. 8. 2016 na 20. 8. 2016 vniknul do provozovny kadeřnictví v Ostravě, načež odcizil rozličné pomůcky užívané při poskytování kadeřnických a kosmetických služeb. A tak „zmizelo“ několik speciálních přístrojů, nůžky, kulmy, žehličky, hřebeny, zastřihovače, šampóny, kondicionéry, ozdobné spony, skřipce, gumičky, sponky a mnohé další. K objasnění věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádeže a pachateli tak hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

 

 Konzumoval, neplatil

Sdělení podezření pro trestný čin podvodu (spáchaný dílem dokonaným, dílem nedokonaným ve stadiu pokusu) si vyslechl 19letý mladík. Podezřelý měl v období zhruba čtyř měsíců (září 2015 – do února 2016) prostřednictvím internetu pod falešnými identitami provést víc jak 200 objednávek zboží za cenu, jež přesáhla 50 000 korun. Úspěšný byl ve více jak dvou desítkách případů a tímto způsobem si měl objednat jídlo za téměř 5 500 korun. Při objednávkách měl využívat možnosti odložené platby. Dlužné částky pak neměl úmyslně hradit a nereagoval ani na následné urgence poškozeného subjektu. Další škoda za víc jak 44 000 nebyla způsobena jen v důsledku obezřetnosti poškozeného a zamítnutí provedených objednávek. Podezřelý měl v průběhu předmětného období užít na několik desítek různých jmen, emailových adres i telefonních čísel. Ve věci bylo vedeno zkrácené přípravné řízení, pachateli hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Podezřelý se k protiprávnímu jednání doznal, jídlo měl objednávat již s úmyslem je nehradit ve víře, že nebude zjištěn.

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice