23. 9. 2010

Neposílala děti do školy

V těchto dnech bylo zahájeno trestní stíhání 54leté ženy pro přečin ohrožování výchovy dítěte. Svého protiprávního jednání se měla dopustit tím, že ve Studénce své dvě svěřené nezletilé děti neměla posílat do základních škol a správně je nezaopatřovat. Jedna z dívek od září minulého roku do konce května letošního roku, v průběhu školní docházky 2009 až 2010, zameškala celkem 468 vyučovacích hodin, z níž bylo účelově omluveno 384 vyučovacích hodin a 84 neomluveno.

Druhá dívka ve stejnou dobu zameškala zameškat celkem 368 vyučovacích hodin, z níž bylo účelově omluveno 303 vyučovacích hodin a 65 neomluveno. Škola i kompetentní sociální orgány s ženou měly několikrát v uvedeném období různé pohovory, ale bez kladných výsledků.

Žena svým jednáním narušila výchovu dítěte, zejména jim umožnila po delší dobu vést zahálčivý život a takto ohrozila rozumový a citový vývoj dítěte. Nyní jí hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.


Neoprávněný odběr elektřiny

Jednapadesátiletou ženu z Novojičínska prošetřují příborští policisté pro krádež, spáchanou formou neoprávněného odběru elektřiny. Podezřelá měla v době od dubna 2006 do konce srpna 2007 neoprávněně odebírat elektřinu. Podezřelá se neoprávněně, po ukončení smlouvy o dodávce elektřiny z poloviny dubna 2005, napojila přímo z hlavní domovní skříně. Následně rozvedla po celém objektu rodinného domku prodlužovací šňůry, jež napájely všechny elektrospotřebiče v domě. Za uvedené období způsobila celkovou škodu přes 158 tisíc korun, přičemž po uzavření dohody odběratele s dodavatelem, ze srpna 2007 byla uhrazena odběratelem pouze část dluhu ve výši 100 tisíc korun. Zbylá dlužná částka přes 58 tisíc korun nebyla do současné doby i přes výzvy dodavatele uhrazena.


Objasněný případ vloupání do čističky v Novém Jičíně

 Novojičínským policistům se podařilo vypátrat pachatele vloupání do čističky odpadních vod v Novém Jičíně na ulici Rybníčky. K případu došlo v době od 20. do 22. září letošního roku. Tehdy do oploceného areálu čističky odpadních vod vnikli neznámí pachatelé, kteří zde odcizili jeden kus železného U profilu o délce 2,5 metru a teleskopickou tyč lanového zvedáku v hodnotě 7 tisíc korun. Celková škoda činila téměř osm a půl tisíce. Následným šetřením se podařilo ustanovit pachatelé krádeže. Podezřelými jsou dva mladí muži ve věku 22 a 27 let z Novojičínska. Policistům se podařilo ve sběrně druhotných surovin zajistit odcizený železný U profil. Pachatelé nyní čelí podezření z přečinu krádeže, kterého se měli dopustit formou spolupachatelství. Nyní jim hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.


Vnikl do sklepa a odcizil jízdní kolo

V době od 7. do 21. září letošního roku ve Frenštátě pod Radhoštěm na ulici Školní neznámý pachatel překonal dveře do sklepního boxu. Násilně do sklepa vnikl a prohledal jej. Poté si ze sklepa odnesl pánské horské jízdní kolo Max Bike. Svým jednáním způsobil majiteli škodu poškozením a odcizením přes patnáct tisíc korun.


 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice