24. 10. 2017

„Odcizil elektroniku a vydal se na projížďku“

Dosud neznámý pachatel se v uplynulých dnech dopustil v Kopřivnici trestného činu krádeže a trestného činu neoprávněné užívání cizí věci. Nejprve se vloupal do garáže, která v současné době slouží jako autodílna. Zde odcizil elektroniku v celkové hodnotě téměř 14 tisíc korun. Kromě elektroniky se mu však podařilo najít také klíče od vozidla BMW, které bylo před touto autodílnou zaparkované. Ještě před tím, než se pachatel s tímto vozidlem vydal na projížďku, vnikl do dalších tří poblíž stojících automobilů, které prohledal, nic z nich však neodcizil. Vozidlo BMW pak po projížďce nechal odstavené na parkovišti na ulici Francouzská v Kopřivnici. V případě dopadení mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

 

„Alkohol za volantem“

Šestatřicetiletá žena v nedělních odpoledních hodinách usedla za volant pod vlivem alkoholu. Během své jízdy ve vozidle Citroen Saxo v jedné z obcí na Novojičínsku nejprve nerespektovala dopravní značení zákaz vjezdu, za kterým nezvládla průjezd pravotočivou zatáčkou, přejela do protisměru a narazila do zde uskladněných plechů, nachystaných k zastřešení nedaleké základní školy. Po příjezdu policejní hlídky na místo dopravní nehody, byla řidička vyzvána k dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu, při které u ní byla naměřena hodnota přesahující tři a půl promile. S těmito naměřenými hodnotami souhlasila, byla jí zakázána další jízda a zadržen řidičský průkaz. Svým jednáním se dopustila trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který jí hrozí až tři roky za mřížemi. Tento trest hrozí také sedmatřicetiletému muži s Nového Jičína, který v neděli ve večerních hodinách způsobil dopravní nehodu v obci Kunín. Ve vozidle Škoda Superb po projetí pravotočivou zatáčkou dostal s vozidlem na mokré vozovce smyk, přejel do protisměru, vyjel mimo silnici a narazil do oplocení jednoho z rodinných domů. Řidič následně z místa dopravní nehody odešel směrem na Fulnek. Nepodařilo se mu však dojít daleko a po chvíli byl nalezen přivolanou policejní hlídkou. Při dechové zkoušce mu byla naměřena hodnota téměř dvě promile alkoholu v dechu. Stejně jako v prvním případě byla i tomuto řidiči zakázána další jízda a zadržen řidičský průkaz. Celková škoda, která při dopravní nehodě vznikla, byla předběžně vyčíslena na 250 tisíc korun.

 

 

„Z trezoru odcizil téměř 300 tisíc“

Příborští policisté zahájili během víkendu úkony trestního řízení pro přečin krádeže. Dosud neznámý pachatel ze soboty na neděli vnikl do jednoho z místních řeznictví. Zde si pomocí nalezeného klíče odemkl trezor a odcizil z něj finanční hotovost ve výši téměř 300 tisíc korun. Policisté po pachateli tohoto trestného činu intenzivně pátrají a v případě dopadení mu hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.   

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice