24. 10. 2019

Vloupání do budovy vlakového nádraží v obci Příbor

Od osmnácté hodiny 22. října do čtvrté hodiny ranní 23. října 2019 doposud neznámá osoba spáchala na ulici Frenštátské v obci Příbor přečin krádeže tím, že se vloupala do objektu místního vlakového nádraží. V místnosti čekárny, pokladny a kanceláře tak došlo k rozbití skleněných výplní oken a dveří a byl odcizen počítač značky Lenovo s monitorem značky Lenovo a také volně odložený externí disk značky Verbatim. Poškozené právnické i fyzické osobě tak vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 6 a půl tisíce korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Příboře a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na příborské policejní číslo 974 735 751.

 

Případ fyzického napadení dvou mužů v Novém Jičíně

Policisté z novojičínského Obvodního oddělení zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu poškození cizí věci a přečinu výtržnictví, kterých se dopustil 19letý muž z Nového Jičína a také formou provinění i 17letý mladík z Přerovska. Na základě dosavadního prověřování je zcela zřejmé, že se oba výše jmenovaní mladí muži kolem jedné hodiny ranní 20. října letošního roku vzájemně slovně napadli na parkovišti u objektu obchodního domu na ulici Generála Hlaďa v Novém Jičíně, kdy do sebe neustále strkali tak dlouho, až narazili do výlohy zdejší prodejny knihkupectví, kterou rozbili. Vysypáním skleněné výplně a poškozeným vystaveného zboží (plyšové hračky, knihy a hrníčky) vznikla poškozené ostravské společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 17 tisíc korun. Obě důvodně podezřelé osoby z protiprávního jednání utrpěly zranění lehčích charakterů s nutností jednorázového lékařského vyšetření a ošetření v nemocnici v Novém Jičíně. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Krádež koňského vybavení ze skladu jízdárny v obci Jerlochovice

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení ve Fulneku prověřují oznámení pracovníků jedné z fulneckých soukromých společností o krádeži koňských sedel. Jak bylo do současné chvíle zjištěno, tak v blíže neustanovené době mezi 17. a 19. říjnem letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal v obci Jerlochovice přečin krádeže tím, že ze skladu areálu zdejší jízdárny odcizil dvě volně odložená parkurová koňská sedla, jedno drezurní koňské sedlo a také kožený lonžovací dlouhý bič, vše v hodnotě 28 tisíc korun. Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na fulnecké policejní číslo 974 735 721.

 

Odcizení čtyřkolky z pozemku rodinného domu v obci Tichá

V přesně nezjištěné době od devatenácté hodiny 21. října do osmnácté hodiny 22. října tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal v obci Tichá přečin porušování domovní svobody a přečin neoprávněného užívání cizí věci tím, že vstoupil na pozemek jednoho z rodinných domů a z pod přístřešku odcizil zde zaparkovanou pojízdnou čtyřkolku značky Bombardier typu Outlander Xt žluto-černé barvy, bez přidělených registračních značek, čímž poškozenému místnímu 30letému muži vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 45 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Frenštátě pod Radhoštěm a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu motorového vozidla, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na frenštátské policejní číslo 974 735 711.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice