24. 11. 2016

Exploze kotle

Policie prověřuje oznámení z dnešního rána týkající se exploze kotle v rodinném domě ve Štramberku.

Krátce před 9 hodinou ranní jsme přijali oznámení o explozi kotle v domě ve Štramberku. Nadále probíhá prověřování celé události. Doposud zjištěné informace nasvědčují tomu, že při samotné manipulaci s kotlem došlo k explozi. Na místě se nacházely dvě osoby (otec a syn ve věku 45 a 19let), kteří utrpěli zranění s hospitalizací v nemocnici. Na místě zasahovaly všechny složky IZS. Věc je nadále v šetření.

 

Začala preventivně informační kampaň „KDO s KOHO“

Ve středu 23. listopadu 2016 od 15:00 hodin zahájili policisté z Nového Jičína v obchodním centru Tabačka preventivně informační kampaň Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje „KDO s KOHO“. Cílem této kampaně je apelovat na širokou veřejnost, aby v čase vánočním dbala na zásady bezpečného nakupování.

Přítomní policisté oslovovali nakupující a upozorňovali je na možné způsoby krádeží věcí z nákupních vozíků, kabelek a zaparkovaných vozidel. Několik desítek nakupujících bylo policisty seznámeno s nejběžnějšími způsoby krádeží, kterých se pachatelé dopouštějí. Samotnou kampaň doprovází tiskový materiál a audio nahrávky, které jsou pouštěny uvnitř prodejen obchodního centra.

 

Kousl jej

Ostravští policisté prověřují okolnosti skutku, ke kterému došlo dne 22. 11. 2016 odpoledne v jednom z ostravských domů. Podezřelý muž měl fyzicky napadnout 39letého poškozeného po předchozí slovní rozepři. V průběhu ataku měl podezřelý oběť opakovaně kousnout, přičemž došlo ke zranění ucha a ramene. Poškozený byl ošetřen lékařem, doba léčení zranění není dosud specifikována. K objasnění okolnosti události byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin ublížení na zdraví ve stadiu pokusu.

 

Krádež mincí

Zatím neznámý pachatel rozbil okno v Ostravě zaparkovaného vozidla zn. Renault, načež do něj vnikl a odcizil několik pytlíků s mincemi, vozík s nářadím a další zboží. Škodu na majetku oznamovatel detailně nespecifikoval, dle prvotních informací se bude pohybovat v řádech desítek tisíc korun. Ke skutku došlo v době od 15.35 hodin dne 22. 11. 2016 do 7 hodin dne 23. 11. 2016. K objasnění věci zahájili policisté úkony trestního řízení pro přečiny krádež a poškození cizí věci. Pachateli skutku hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice