24. 7. 2018

Policie hledá svědky dopravní nehody

V pondělí 23. července 2018 zhruba o půl sedmé ráno došlo v Ostravě – Zábřehu na ulici Rudná k dopravní nehodě. Ve směru od ulice Plzeňská k ulici Výškovická (zhruba 50 m před mostem přes ulici Výškovickou) přejel řidič osobního vozidla Ford Mondeo černé barvy z levého jízdního pruhu do pravého a začal brzdit, v důsledku čehož došlo ke střetu s nákladním vozidlem Fiat Doblo zelené (velice světlé) barvy. Dechová zkouška, které se oba řidiči podrobili, byla negativní, ke zranění osob nedošlo.

Žádáme možné svědky dopravní nehody, aby se přihlásili na policii. Jejich informace mohou mít velký a zásadní význam při vyšetřování. Občané se mohou obrátit přímo na služebnu dopravní policie Městského ředitelství policie Ostrava na telefon 974 725 596 nebo na telefonní linku 158.

 

Preventivní akce „Řídím, piju nealko pivo“ na Novojičínsku

Policisté z Moravskoslezského kraje se letos opět zapojili do celorepublikové preventivní akce „Řídím, piju nealko pivo“, která probíhá již několikátým rokem ve spolupráci s Českým svazem pivovarů a sladoven. První akce „Řídím, piju nealko pivo“ se v rámci Moravskoslezského kraje uskutečnila začátkem července v Havířově a během včerejšího dne pak následovala další v obci Kunín na Novojičínsku.

Během ní dopravní policisté z Nového Jičína zkontrolovali a provedli dechovou zkoušku u více jak třiceti řidičů. Jelikož se mezi nimi neobjevil žádný hříšník, jehož dechová zkouška na alkohol by byla pozitivní, obdrželi všichni kontrolovaní řidiči za své vzorné chování z rukou promotérky zastupující Český svaz pivovarů a sladoven odměnu v podobě nealkoholického piva a jednorázového alkohol testeru.

 

Smrt cyklisty

Ostravští policisté prověřují okolnosti nehody, ke které došlo 21. 7. 2018 po 22 hodině na cyklostezce podél řeky Ostravice (v úseku cca 300 metrů za ulicí Rudná – ve směru jízdy na centrum města) v Ostravě. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že došlo ke střetu 44letého cyklisty s 32letým chodcem, který měl vést jízdní kolo. Cyklista utrpěl vážná poranění, kterým následný den v nemocnici podlehl. K objasnění okolností události jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin usmrcení z nedbalosti. Žádáme všechny svědky, kteří se v předmětném místě a době pohybovali v daném úseku a mohou tak sdělit informace k věci, aby nás kontaktovali na lince 158. Za pomoc děkujeme. Při srovnání s loňským rokem konstatujeme nárůst počtu usmrcených při dopravních nehodách v regionu. Letos zemřelo 24 účastníků silničního provozu, vloni 22 osob.

 

Okno

Sdělení podezření pro trestný čin poškození cizí věci si vyslechl 19letý muž. Ke skutku došlo 22. 7. 2018 kolem 22.20 hodin v Ostravě-Mariánských Horách. Muž je podezřelý, že na projíždějící tramvaj hodil předmět, přičemž poškodil okno tramvaje. Policisté muže následně zadrželi, orientační dechová zkouška přesáhla 2 promile alkoholu. Výslech bylo možno konat v době, kdy nebyl ovlivněn alkoholem. Škoda na majetku byla předběžně specifikována ve výši zhruba 8 000 korun (dosud neobjektivizována znalcem). Ke zranění osob nedošlo. Pachateli přečinu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení.

 

 

Absence

Policejní komisař zahájil trestní stíhání 42letého muže pro trestný čin ohrožování výchovy dítěte. Muž je podezřelý, že jako zákonný zástupce neučinil žádná adekvátní opatření směřující k zajištění řádné školní docházky tří nezletilých dětí (ve věku od 7 – 14 let). Děti v uplynulých měsících školního roku (detailněji od poloviny prosince 2017 do června 2018) absentovaly víc jak 440 hodin. Děti (včetně „prvňáčka“) si tak mohly osvojit laxní přístup k plnění základní povinné docházky, který se v budoucnu může projevit nedostatečnou úrovní znalostí a dovedností, nezbytných k uplatnění ve společnosti. Muži hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice