25. 6. 2020

Objasnění krádeže kovového materiálu na katastru Příbora

V těchto dnech policisté z příborského Obvodního oddělení zahájili úkony trestního řízení směřujících k prověření a k objasnění všech skutečností důvodně nasvědčujících tomu, že byl spáchán přečin krádeže, který na ulici Jičínské v katastru města Příbor spáchali formou spolupachatelství čtyři muži ve věku 29, 33, 37 a 39 let z Ostravy. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak mezi devatenáctou a dvacátou hodinou večerní 20. června letošního roku všichni čtyři muži společně neoprávněně vstoupili na zdejší pozemek sloužící jako skládka stavebního materiálu a suti, přičemž bez předchozího svolení majitele naložili do nákladového prostoru dodávkového motorového vozidla tovární značky Citroën Jumper zde volně odložený kovový šrot (litinové skruže, litinové hydrantové skříně, litinové poklopy, litinové trubky a další kovový materiál) o přibližné váze 2 tisíc kilogramů, který následně chtěli odvézt a zpeněžit v ostravské sběrně druhotných surovin. Při odvozu zmiňovaného železného šrotu byli na ulici Frenštátské v Příboře, při běžné silniční kontrole, zastaveni službu konající místní policejní hlídkou a důslednou kontrolou nákladového prostoru jejich automobilu a dalším dokazováním byla objasněna tato trestná činnost majetkového charakteru se škodou zcela zřejmě přesahující finanční částku ve výši 5 tisíc korun. Odcizený kovový materiál byl následně podezřelými muži vydán, byl tedy zajištěn a uložen u příborských policistů k dalším nutným procesním úkonům. Celá záležitost je nadále intenzivně prověřována ze strany novojičínských kriminalistů v úzké spolupráci s jejich ostravskými kolegy.

 

Objasnění úmyslného poškození sedaček v areálu fulneckého fotbalového hřiště

V těchto dnech policisté z fulneckého Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu poškození cizí věci a z přečinu výtržnictví 19letému muži z Novojičínska, neboť tento je důvodně podezřelý z toho, že v brzkých ranních hodinách 14. června letošního roku v areálu fotbalového stadiónu na ulici Hranické ve Fulneku, během konání kulturní akce, úmyslně na zdejší tribuně rozbil sedm plastových sedaček. Kopy do zadních částí opěradel způsobil místní poškozené právnické organizaci celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši 7 tisíc korun. Celá záležitost jakož i důvody výše popsaného protiprávního jednání a chování podezřelého mladého muže jsou nadále v prověřování ze strany fulneckých policistů a novojičínských kriminalistů.

 

Majetková trestná činnost 30letého muže z Nového Jičína

Policisté z novojičínského Obvodního oddělení v těchto dnech zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci, kterých se dopustil 30letý místní muž tím, že okolo třetí hodiny ranní 22. června 2020 se na ulici Karla Kryla v Novém Jičíně, po vykopnutí skleněné výplně dveří, vloupal do prodejny v objektu zdejší benzínové čerpací stanice, odkud následně odcizil různé druhy a množství čokolád a cukrovinek, čímž poškozeným právnickým osobám způsobil odcizením zboží a poškozením zařízení celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši 22 tisíc korun.

 Jak bylo dalším prověřováním a následným dokazováním doposud zjištěno, tak se shora uvedený 30letý muž již v podvečerních hodinách 13. června letošního roku dopustil protiprávního jednání a chování majetkového charakteru (přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku) v objektu Staré pošty na ulici Masarykovo náměstí v Novém Jičíně. V té době využil chvilkové nepřítomnosti a nepozornosti hudebníků, kteří se připravovali na svůj koncert a ve volně přístupném vestibulu tak 31letému muži z Novojičínska odcizil zde volně odloženou příruční tašku s peněženkou, s různými osobními doklady, s platebními kartami, s finančními prostředky na hotovosti, s mobilním telefonem a s komponenty a s pomůckami ke hře na kytaru, vše v celkové hodnotě bezmála 7 a půl tisíce korun.

Dále v dopoledních hodinách 19. června tohoto roku v jedné z prodejen na ulici Resslové v Novém Jičíně využil chvilkové nepozornosti obsluhy provozovny a z prodejního pultu odcizil volně odložený mobilní telefon v hodnotě přes 2 tisíce korun.

Provedenými lustracemi v dostupných evidencích bylo také prokázáno, že se u shora uvedeného 30letého muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Novém Jičíně k podmíněnému trestu odnětí svobody se zkušební dobou až do února roku 2021. Celá záležitost a možná další obdobná trestná činnost podezřelého muže je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

17letý mladík v silně podnapilém stavu řídil ve Studénce osobní automobil

Policisté ze studéneckého Obvodního oddělení v těchto dnech zahájili úkony trestního řízení k prověření a k objasnění skutečností důvodně nasvědčujících tomu, že mohlo být 17letým mladým mužem z Novojičínska spácháno provinění z přečinu neoprávněného užívání cizí věci a provinění z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak se výše uvedená mladistvá osoba měla v pozdních večerních hodinách 22. června 2020 v místě společného trvalého bydliště neoprávněně zmocnit klíčů k osobnímu motorovému vozidlu tovární značky Opel jeho rodičů, uvedený automobil tak odcizit a následně s ním jezdit po několika ulicích ve Studénce. Toto jednání bylo zjištěno při běžné silniční kontrole ze strany službu konající místní policejní hlídky, a to chvíli po třiadvacáté hodině 22. června tohoto roku na ulici Mírové ve Studénce. Odborným měřením dechovými zkouškami bylo dále prokázáno, že 17letý mladík je v silně podnapilém stavu, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami bezmála 1,3 promile alkoholu v dechu.

Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany studéneckých policistů a novojičínských kriminalistů, kdy již nyní je zcela zřejmé, že nezletilá osoba se k řízení automobilu dostala po předchozí krádeži klíčů a po odcizení vozu, že nevlastní řidičský průkaz s příslušným řidičským oprávněním pro tuto podskupinu motorových vozidel a že byla v podnapilém stavu. Kdo tedy mladistvému muži alkoholické nápoje prodal, podal či poskytl je rovněž předmětem prošetřování, prověřování a dokazování.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice