25. 11. 2010

Odcizené pivní přepravky

S podezřením ze spáchání přečinu krádeže zahájili Frenštátští policisté vyšetřování odcizených tří desítek přepravek s pivními lahvemi.

V noci na středu 24. listopadu vnikl zloděj do prostor prodejny Jednoty ve Veřovicích. Zboží z prodejny jej nezajímalo. Odvezl si více jak 600set prázdných lahví piva včetně plastových přepravek. Prodejna vyčíslila vzniklou škodu na více jak 5 tisíc korun. Krádež tohoto typu je ojedinělá.

V průběhu letošního roku však novojičínští kriminalisté prověřovali několik případů odcizených pivních sudů z restauračních zařízení. Pachatelé vždy násilím vnikli do skladovacích prostor, či přímo do restauračních zařízení a odnášeli si prázdné nerezové pivní sudy. Majitelé vyčíslili škody v řádech desítek tisíc korun. Vyšetřování těchto případů nadále pokračuje.


Od Hrušky si odnesla švestku.

Půllitrovou láhev alkoholu zn. Švestka si v prodejně Hruška vložila do podšívky bundy 22letá slečna z Novojičínska. S odcizenou lahví pak prošla kolem pokladny v prodejně, aniž by jí zaplatila. Krátce poté byla zadržena.

Vzhledem k tomu, že za podobný skutek již byla v letošním roce pravomocně odsouzena soudem v Ostravě, skončí ve vězení. Z rozhodnutí soudu totiž měla nastoupit do věznice k výkonu trestu na 8 měsíců. Nenastoupila a tak ji tam dovezou policisté.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice