25. 5. 2016

Zaměřili se na dopravu

Z více jak stovky kontrolovaných řidičů byli při ranní dopravní akci tři pokutováni za technický stav vozidel.

Novojičínští policisté se tentokráte zaměřili na silnici v katastrálním území obce Libhošť a Suchdol nad Odrou. Ráno od půl šesté kontrolovali všechny projíždějící automobily. Třem řidičům udělili blokové pokuty za špatný technický stav vozidel, jednoho řidiče oznámili z důvodu pozitivního testu na drogy do správního řízení a u třech zjistili zbytkový alkohol v toleranci s nepřekročením fyziologické hranice 0,2 promile.      

 

 

Chycen při vloupání do auta

Hlídkující policisté si všimli podezřelého chování muže u zaparkovaného vozidla. Jeho způsob chování, čas i místo nasvědčovalo tomu, že se snaží násilím vniknout do vozidla.

Novojičínští policisté hlídkovali na ulici Hřbitovní poblíže místního hřbitova. Krátce po čtvrté hodině ranní pozorovali muže, jak se snaží vytrhnout těsnění dveří vozidla Ford Fokus. Rychlým zásahem 31 letého podezřelého zadrželi a zabránili mu tak způsobit další větší škodu na automobilu.  Zadržený byl pozitivní na užití drog, což prokázal také provedený test.  Následně jej umístili do policejní cely a zahájili úkony trestního řízení s podezřením ze spáchání přečinu krádež.   Jeho chování bylo silně ovlivněno návykovými látkami.  Nebyl schopen podat vysvětlení k celé věci. Druhého dne vypověděl, že chtěl v automobilu pouze přespat. Poškozený majitel automobilu vyčíslil pouze 200 korunovou škodu.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice