25. 6. 2013

Nález kosterních ostatků

V pondělí 24.6.2013 krátce před polednem našel při kácení stromů lidské kosterní ostatky. Při kácení stromů našel 37letý muž v lokalitě vrcholu Puntíku na Novojičínsku zbytky lidských kostí.  Kosterní ostatky dlouhých i krátkých kostí včetně zbytků lebky si převzali policisté k dalšímu zkoumání. Vzhledem k jejich stavu lze předpokládat, že pocházejí z doby druhé světové války. Tomu také nasvědčují i nalezené části oděvních svršků. Po zadokumentování místa, případ nadále vyšetřují novojičínští kriminalisté. Až znalecké zkoumání nám následně určí přibližné stáří a možnou příčinu.

 

Úmrtí v bytě

Vyšetřujeme úmrtí 24letého muže v bytě v Novém Jičíně. Prvotním ohledáním těla lékařem a samotného bytu kriminalisty jsme nezjistili cizí zavinění. Přesnou příčinu nám určí výsledky lékařského vyšetření. Oznámení jsme přijali v pondělí 24.6.2013 krátce po 18 hodině.

 

Sprejeři a desetitisícové škody

Posprejované auto před policejním oddělením, nová fasáda na domech, veřejných budovách včetně plotů či mostních konstrukcí se škodami v řádech tisíců až desetitisíců korun.  S oznámeními zoufalých vlastníků objektů se setkáváme v průběhu celého roku.  Jen pro zábavu a vytvoření vlastní značky způsobují sprejeři škody, které každého vlastníka nemovitosti „bolí“. Policisté tyto případy vyšetřují s podezřením ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Pachatel takového jednání může dostat až jeden rok trestu odnětí svobody. Jen v letošním roce jsme vyšetřovali třináct případů. Doposud známe dva pachatele. Jeden z nich uhradil škodu a u druhého stále probíhá vyšetřování. V prvním případě se jednalo o poškozené zařízení dětského hřiště v Jistebníku, pachatelem byl mladistvý. V druhém případě se jedná o 18letého muže, který v měsíci únoru letošního roku poškodil nápisy automobil, autobusovou zastávku a další budovu ve Studénce. Posledním takovým případem je oznámení z pondělí 24. června týkající se pomalování nové fasády domu a dveří školní budovy v Kopřivnici.  Je to zábava, která poškozuje ostatní. Trvalé značky pak hyzdí okolí několik let. Mnohá města a obce vyčleňují určité plochy, které přímo nabízejí sprejerům k vytváření mnohdy uměleckých ztvárnění. Ovšem těm druhým jde hlavě o to, aby se „podepsali“ na všech dostupných i mnohdy nedostupných místech. Autobusy, vlaky, omítky výškových budovy a jiné veřejné prostory. Ne vždy se majitelům podaří omítky vyčistit či zamalovat. A tak mnohdy nezbývá než s takto poškozenou nemovitostí nadále žít a čekat na to, že přijdou další sprejeři a nemovitost poškodí jinými nápisy.

                                                                     

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice