25. 8. 2011

Na silnici hořel náklaďák

Dnes (čtvrtek 25. srpna) krátce před šestou hodinou ranní (05.49) došlo na silnici na silnici I/48 u sjezdu na obce Sedlnice a Závišice ve směru na Příbor k požáru vozidla. Vlivem technické závady na brzdné soustavě vleku nákladního motorového vozidla Daf došlo k zahoření prostředního kola zadní levé nápravy vleku. Následně se požár rozšířil na další dvě kola zadní levé nápravy vleku. Požár poškodil valník nákladního motorového vozidla, pneumatiky, elektroinstalaci, vzduchový měch, zástěrky nápravy a brzdné soustavy. Vlivem požáru rovněž došlo k poškození nákladu, a to mobilního třídícího stroje zeminy. Předběžná škoda na vozidle a nákladů byla vyčíslena na částku dvě stě tisíc korun. Požár byl uhašen novojičínskými hasiči, společně s dobrovolnými z Příbora. Na místě si věc převzal vyšetřovatel hasičů. Doprava byla v místě požáru na určitou dobu omezena. V současné době se na místě nachází v odbočovacím pruhu na Sedlnice a Závišice odstavený poškozený návěs. Ještě dnes bude v tomto místě doprava opět omezena, jelikož se bude náklad překládat.

 

Podezřelé úmrtí ve Frenštátě pod Radhoštěm

Novojičínští kriminalisté se zabývají případem podezřelého úmrtí mladého muže, ke kterému došlo ve středu 24. srpna v době od 01.30 do 05.05 hodin ve Frenštátě pod Radhoštěm. Muž ve věku 27 let byl nalezen bez známek života s poraněním hlavy v prostoru nákupního střediska na ulici Horní. Mladý muž z Frenštátska pravděpodobně spadl ze zídky ochozu z výšky přibližně 5 metrů na asfaltový povrch chodníku u prodejny papírnictví. Známky cizího zavinění nebyly na místě činu zjištěny. Lékař jako předběžnou příčinu úmrtí uvedl nitrolební poranění po pádu z výšky. Přesnou příčinu úmrtní a další okolnosti určí až soudní pitva. O den dříve (úterý 23.8.) v ranních hodinách nalezl strážník Městské policie Nový Jičín na lavičce ve Smetanových sadech mrtvého muže. Jednalo se o jednašedesátiletého muže z Nového Jičína, který byl takzvaným bezdomovcem. Lékařka na místě jako pravděpodobnou příčinu určila náhlou srdeční smrt. Nebylo zjištěno cizí zavinění či podezřelé okolnosti. Případem se nadále zabývají novojičínští policisté a přesnou příčinu úmrtí určí až zdravotní pitva.

 

Zapůjčené věci nevrátil, prodal je další osobě

Z přečinu zpronevěry je podezřelý 22letý mladík z Oder. Podezřelý si v červnu letošního roku půjčil od o 35let staršího muže hliníkový dvoudílný žebřík délky sedmi metrů v hodnotě šest tisíc korun. V polovině srpna si od stejného muže půjčil ještě motorovou pojízdnou sekačku Partner v hodnotě osmi tisíc korun. Vypůjčené věci však do současné doby nevrátil a sekačku s žebříkem měl podle poškozeného prodat cizí osobě. Majiteli tak došla trpělivost a věc oznámil oderským policistům.

 

Krádež měděných kabelů

Dalším případem krádeže měděných kabelů se v těchto dnech zabývají novojičínští policisté. Neznámý pachatel se v době od 18. do 23. srpna vloupal do areálu firmy v Hladkých Životicích. Na staveništi trafostanice z cívky zde uložené odcizil celkem 260 metrů měděného kabelu, typu H07V-K240 zelenožlutý CYA s čistým průměrem mědi 20 milimetrů. Předběžná škoda odcizením přesáhla částku sto šedesát tisíc korun.

 

Okradl hasiče

Doposud neznámý pachatel se včerejšího dne 23. srpna mezi 18 – 20 hodinou vloupal do požární zbrojnice ve Frenštátě pod Radhoštěm, v době, kdy byli hasiči na výjezdu a pomáhali lidem. Ze zaparkovaného vozidla uvnitř garáže jim odcizil motorovou pilu. Frenštátským hasičům tak vznikla škoda ve výši sedmi tisíc korun. Policisté prověřují okolnosti případu s podezřením ze spáchání přečinu krádeže.

 

Podváděl lékařskou zprávou

Frenštátští policisté prověřují skutečnosti důvodně nasvědčujících spáchání přečinu padělání a vystavení nepravdivé lékařské zprávy, posudku a nálezu. Podezřelý 45letý muž uchazeč o zaměstnání si nechal opakovaně vystavit potvrzení o nemocenském stavu. Toto potvrzení předkládal úřadu práce s tím, že si není schopen plnit povinnosti vedeného uchazeče o zaměstnání, ačkoli se v dané době opakovaně účastnil sportovních aktivit.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice