26. 10. 2012

Výzva svědkům dopravní nehody

Vážná dopravní nehoda chodkyně s vozidlem

Ve středu 24. října v 12. 58 hodin došlo v Novém Jičíně na ulici U Rybníka před domem čp. 518 k dopravní nehodě mezi nákladním vozidlem Ford Tranzit a chodkyní. Při dopravní nehodě došlo k těžkému zranění jednasedmdesátileté chodkyně. Žádáme všechny svědky této vážné dopravní nehody, aby kontaktovali novojičínské dopravní policisty na tel. čísle 974 735 251 nebo na lince 158.

 

Vloupání do automatu na potraviny

Ve středu 24. října večer navštívil kopřivnický zimní stadion zloděj. Pachatel v době od devatenácté hodiny do půl desáté večer v prostoru u ledové plochy násilím vnikl do automatu na balené jídlo, nealkoholické nápoje a cukrovinky. Po vypáčení vrátek z přední strany vnikl do automatu, ze kterého odcizil bagety, nápoje a cukrovinky za předběžnou částku tisíc korun. Lapka ze zásobníku na mince odcizil finanční částku v předběžné výši čtyři tisíce korun. Na automatu vznikla škoda za tři tisíce korun. Kopřivničtí policisté případ prošetřují pro přečin krádeže.

   

 

Pěstírna konopí na Novojičínsku

V polovině října zajistili novojičínští kriminalisté téměř 400 rostlin marihuany a zařízení indoorové pěstírny na Novojičínsku. V pronajatém domě zde měli cizí státní příslušníci s povolením pobytu na území našeho státu, pěstovat konopí. Muž ve věku 27let s trvalým pobytem na území hlavního města Prahy si nemovitost pronajal na jeden rok od realitní kanceláře. V minulosti již byl tento muž odsouzen pro úmyslný trestný čin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami. Ve věci případu jsme zahájili úkony trestního řízení s podezřením ze spáchání trestného činu nedovoleného pěstování rostlin obsahujících omamnou a psychotropní látku. Na případu nadále pracujeme. Zjišťujeme a shromažďujeme další informace a důkazy k případu.

 

Loupež  si vymyslel

Novojičínsko – Mobil prodal a měl obavy ze své matky. 
V těchto dnech se podařilo novojičínským kriminalistům objasnit loupež, která se měla odehrát v Novém Jičíně. V tomto případě si poškozený loupežné přepadení vymyslel. K fingované loupeži mělo dojít na počátku října u tržnice na ulici  Resslova, kde měli dva neznámí pachatelé oloupit devatenáctiletého mladíka o mobilní telefon LG. Při údajné loupeži mu měl přispěchat na pomoc o čtyři roky starší kamarád, který vše také dosvědčil policistům. Při prošetřování případu kriminalisté zjistili, že si mladík z Kopřivnice loupežné přepadení vymyslel. Policisté zjistili, že mobilní telefon prodal za částku tři sta korun a utržené peníze si pak s kamarádem rozdělili. Dále zjistili, že jeho kamarád na místě činu vůbec nebyl, pouze měl potvrdit jeho verzi, jelikož jej před tím o to požádal. Důvodem, který mladého muže donutil lhát, byl strach. Kriminalistům uvedl, že si věc vymyslel, protože se obával reakce matky. Poškozený po události odešel domů, kde legendu oznámil matce, která loupež nahlásila na policii. Nepočítal totiž s tím, že matka celou věc oznámí, a policie tak  okamžitě zahájí vyšetřování. Jelikož k loupeži nedošlo, případ byl proto odložen.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice