26. 10. 2020

Tragická událost

V Nošovicích v jedné z firem došlo dne 24. 10. 2020 k tragické události. V odpoledních hodinách pracoval 66letý muž na revizi klimatizace ve výšce cca 4 metry a z dosud nezjištěných příčin došlo k jeho pádu. Muž utrpěl zranění, kterým i přes poskytnutou pomoc pracovníků a následně zdravotníků, bohužel podlehl. Příčinu úmrtí objasní nařízená soudní pitva. Další okolnosti prověřují třinečtí kriminalisté a zabývají se také tím, zda nedošlo k pádu z důvodu zanedbání podmínek bezpečnosti práce.

 

Profesionální a rychlý zákrok policistů zachránil ženě život. 

Na tísňovou linku se dnes krátce po druhé hodině ranní obrátil oznamovatel, že při venčení psa na ulici Karolíny Světlé v Ostravě – Přívoze zaslechl volání o pomoc. Na místo byly vyslány hlídky policistů a to jak z místního oddělení, tak oddělení hlídkové služby a speciální pořádkové jednotky.

Při kontrole okolí zjistili muži zákona, že volání o pomoc vychází z vnitrobloku jednoho z domů, konkrétně z přízemního bytu. Jelikož bylo důvodné podezření, že je ohrožen život a zdraví osob, tak policisté využili pootevřeného okna a vnikli dovnitř. Zde nalezli zraněnou starší ženu, které začali poskytovat pomoc a přivolali zdravotníky. Poškozená sdělila, že večer upadla a nedokázala vstát a zavolat si pomoc. V jednom okamžiku se začal zdravotní stav 67leté paní zhoršovat a dle příznaků vše nasvědčovalo cévní mozkové příhodě. Policisté ohroženou ženu předali zdravotníkům, kteří sdělili, že s největší pravděpodobnosti paní utrpěla zlomeninu krčku a prodělala mozkovou příhodu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice