26. 3. 2014

Řidiči nerespektují dopravní značení, dochází ke kolapsu dopravy

Oprava mostu na silnici I/57 poblíž OD TESCO v Novém Jičíně, si vyžádala úpravu dopravního značení. Řidiči však tohoto značení týkajícího se zákazu odbočení nedbají, čímž dochází k ucpání samotné světelné křižovatky a také kruhových objezdů ve městě. Ačkoli je rekonstrukce prováděná v k. o. Šenov u Nového Jičína, dotýká se i dopravní situace v Novém Jičíně. Rekonstrukce mostu bude prováděna po polovinách, investorem je ŘSD ČR, zhotovitel spol. MAKOS a.s. a samotné dopravní značení zajišťuje spol. NVB LINE s.r.o. K řešení této situace se vyjadřoval také dopravní policie v Novém Jičíně. Společně bylo navrženo takové řešení, aby byl zachován bezpečný a plynulý průjezd daným úsekem. Stavební úprava potrvá dle předpokladu do poloviny měsíce září. Dopravní situace v souvislosti se stavebními pracemi nedovoluje řidičům v daném úseku odbočit, tuto možnost mají po ujetí několika stovek metrů. S ohledem na zajištění bezpečného a plynulého průjezdu daným úsekem, apelujeme na řidiče, aby tohoto dopravního značení dbali. Předejdou tak možným dopravním kolizím a také pokutám od policistů. Jen během pár minut při provedené kontrole daného úseku, porušilo toto dopravní značení téměř třicet řidičů. Dopravní policisté přistoupili k řešení této kolizní situace s tím, že řidiče v daném úseku po porušení dopravního značení slušně, ale nekompromisně řeší. (rekonstrukce byla započata 3. března 2014 plánovaná je do 14. září 2014).

 

odbočení 003 odbočení 007 odbočení 008 odbočení 014

 

Právní odpovědnost dětí

Preventivní projekt zaměřený na získání znalostí dětí věku blízkému 15 let nadále pokračuje. K dnešnímu dni již prošlo tímto projektem 11.ZŠ okresu Nový Jičín. Do konce školního roku jich bude ještě 6. Celkem bude proškoleno téměř 500 dětí.

odpovědnost dětí 013 (2) odpovědnost dětí 013 (3) odpovědnost dětí 013

 

Bourala třikrát

Ve stavu opilosti s více jak 2,5 promile alkoholu bourala 49letá řidička s vozidlem Fiat v Trojanovicích. Třikrát vyjela mimo silnici, po nárazu do betonového sloupu skončila v živém plotě. V úterý 25.3.2014, krátce po desáté hodině večerní na přímém úseku silnice ve směru jízdy na Ráztoku poblíže autobusové zastávky, nezvládla řízení. Nejméně dvakrát vyjela mimo vozovku na travnatý pás. Poškodila živý plot a následně nabourala do betonového sloupu veřejného osvětlení. Od toho se odrazila a pokračovala v jízdě mimo vozovku přes chodník a skončila opět v živém plotě. Opakovanou dechovou zkouškou jí policisté zjistili více jak 2 a půl promile alkoholu. S naměřenými hodnotami souhlasila, uznala, že řídila opilá a tak policistům na místě odevzdala svůj řidičský průkaz. Policisté její jednání prověřují s podezřením ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Tři případy ublížení na zdraví

Mezi zraněnými jsou ve dvou případech ženy. První napadenou v posledních dnech byla 49letá žena. Fyzický útok zažila ze strany svého 42letého přítele v bytě, v pátek 21. března kolem 17 hodiny v Novém Jičíně. Intenzita útoku byla natolik silná, že se musela nechat ošetřit. Druhým napadeným je 28letý muž. Ten byl napaden za přítomnosti dalších osob v nedělních ranních hodinách 23. 3. 2014 v Kopřivnici na ul. Záhumenní. Po předešlé slovní rozepři jej napadl známý 30letý muž. Také on utrpěl zranění po úderu a pádu na zem s lékařským ošetřením. Posledním fyzickým napadením, které vyšetřují novojičínští policisté je napadení mezi 48letou ženou a jejím 49letým partnerem. K útoku došlo ve společném bytě v pondělí 24. 3. 2014 v odpoledních hodinách. Po opětovných útocích přivolala žena policisty, kteří útočníka v bytě zadrželi. Nakonec skončil v policejní cele s podezřením ze spáchání přečinu ublížení na zdraví. Všechny případy mají společné to, že se útočník s obětí znají a také že jejich chování bylo ovlivněno alkoholem. Všechny oběti byly nuceny po útocích vyhledat lékařské ošetření. Zranění, které jim bylo způsobeno, jim znepříjemní běžný život na několik dní. Až samotná doba léčení určí také další právní kvalifikaci, která je nezbytná pro určení výše trestu útočníkům. U případů napadených žen prověřujeme také, zda se nejedná o dlouhodobé útoky a tedy formu domácího násilí. Až následné šetření ukáže zda ano či nikoli.

 

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice