26. 4. 2017

Kriminalisté obvinili muže z vraždy

Moravskoslezští kriminalisté obvinili včerejšího dne 24letého muže ze zvlášť závažného zločinu vraždy. Ze zjištěných a zadokumentovaných informací vyplývá, že muž měl v pondělí v odpoledních hodinách atakovat v domě na Havířovsku ženu středního věku, ke které měl vazby. Žena byla se známkami fyzického útoku a s poraněními způsobenými bodnořezným nástrojem nalezena bez známek života. Kriminalisté i nadále realizují úkony trestního řízení. Intenzivně vyhodnocují všechny skutečnosti, které se události týkají. Podají podnět státnímu zástupci k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Je možné doplnit, že obviněný s policisty částečně spolupracuje. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest.

 

Ženy v akci 

Dosud nezjištěná pachatelka si v prodejně oděvů nákupního centra v Moravské Ostravě přisvojila mobilní telefon. Pachatelka využila nestřeženého okamžiku a toho, že osmatřicetiletá poškozená telefon v prodejně zanechala odložen a z místa se vzdálila do zkušební kabiny. Poté co odložený telefon zaregistroval zákazník obchodu a oslovil zde nakupující, zda se nejedná o jejich telefon, se k vlastnictví telefonu přihlásila pachatelka. Tato si mobilní telefon v hodnotě sedmadvaceti tisíc korun od muže převzala a následně z prodejny odešla. Ostravští policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro objasnění a prověření všech skutečností důvodně nasvědčujících tomu, že byl spáchán přečin zatajení věci. Pachatelce v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Sdělení obvinění z přečinu ublížení na zdraví a přečinu výtržnictví si dne 25. dubna 2017 vyslechla pětadvacetiletá žena z Ostravy. Obviněná měla v polovině měsíce února letošního roku v nočních hodinách před zábavním klubem v Moravské Ostravě po verbálním napadení dvaadvacetileté poškozené přejít k napadení fyzickému. Poškozenou několikrát udeřila rukou a také ji měla smýkat po ulici, čímž ji způsobila zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření a následné léčení. V případě, že bude obviněná uznána vinnou, hrozí ji trest odnětí svobody až na tři léta.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice