26. 5. 2020

Kopřivničtí policisté sdělili dvěma mužům podezření z krádeží zboží v prodejnách

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Kopřivnici ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže dvěma mužům, kteří v kopřivnických prodejnách zcizovali zboží, ač se u nich jedná o recidivu, poněvadž byli v posledních třech letech pravomocně odsouzeni a potrestáni rozsudky příslušných soudů pro obdobnou trestnou činnost majetkového charakteru.

Pár minut po čtrnácté hodině odpolední 25. května letošního roku místní 36letý muž odcizil v supermarketu na ulici Záhumenní v Kopřivnici dvanáct kusů čokolád různých značek v celkové hodnotě téměř 400 korun, které si uschoval pod oděv a bez zaplacení prošel prostorem pokladen. Zde byl zadržen všímavým pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny a následně byl předán přivolaným policistům. Lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že v nedávné době byl trestním příkazem Okresního soudu v Novém Jičíně odsouzen k trestu obecně prospěšných prací ve výměře 200 hodin, které doposud neodpracoval a také trestním příkazem Okresního soudu v Novém Jičíně k podmíněnému trestu odnětí svobody v délce dvanácti měsíců, se zkušební dobou šestatřiceti měsíců, a to až do února roku 2023.

Okolo patnácté hodiny odpolední 25. května tohoto roku 21letý muž z Novojičínska odcizil v jedné z prodejen na ulici Obránců míru v Kopřivnici balení kapslí na praní v hodnotě bezmála 400 korun, které si vložil do svého batohu a bez úhrady tohoto zboží prošel pokladní zónou. Při odchodu byl zadržen pracovníky prodejny a poté předán přivolané policejní hlídce. Jak bylo provedenými procesními úkony zjištěno, tak shora uvedený muž byl v poslední době pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Přerově k trestu obecně prospěšných prací o výměře 100 hodin s dohledem probačního úředníka, které doposud nevykonal.

Oba shora uvedené případy jsou nadále v prověřování ze strany kopřivnických policistů a novojičínských kriminalistů.

 

Vloupání do rodinného domu v obci Trojanovice

Mezi devátou hodinou ranní a šestnáctou hodinou odpolední 23. května letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal v obci Trojanovice přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže tím, že se vloupal do jednoho z rodinných domů, který prohledal, rozházel zde věci a odcizil motorovou pilu v hodnotě 4 a půl tisíce korun. Toto pracovní nářadí bylo následně nalezeno přivolanými policisty a poškozeným 51letým místním mužem několik metrů od domu pod stromem v tašce s nápisem IKEA a zakryté koženou bundou a montérkami. Přivolaný policejní psovod se služebním psem následně vypracoval pachovou stopu, která vedla v délce přibližně 400 metrů směrem k místní restauraci s názvem Žabárna. Celou záležitostí se nadále zabývají policisté z Obvodního oddělení ve Frenštátě pod Radhoštěm v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na frenštátské policejní číslo 974 735 711 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Vloupání do rekreačního rodinného domu v obci Jeseník nad Odrou

Doposud neznámý pachatel se v blíže neustanovené době mezi 9. dubnem a 24. květnem tohoto roku vloupal do jednoho ze zdejších rodinných domů, odkud odcizil šesti strunnou kytaru značky Rieger – Kloss, barvy přírodního smrku a dětskou kytaru světlé barvy v textilním obalu s logem štíra, čímž poškozeným majitelům vznikla odcizením hudebních nástrojů a poškozením zařízení domu celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 28 tisíc korun. Tento přečin poškození cizí věci, přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice