26. 6. 2017

 

Bývalou přítelkyni napadl pivním půllitrem

Čtyřicetiletý muž z Kopřivnice během sobotního večera v místním sportovním areálu po slovní rozepři hodil po své bývalé přítelkyni skleněný pivní půllitr. Třiačtyřicetiletou ženu tato sklenice zasáhla do obličeje takovou silou, až se roztříštila. Žena během daného incidentu utrpěla deseti centimetrovou tržnou ránu a musela být ošetřena v nemocnici. Výše uvedený muž se svým jednáním dopustil přečinu ublížení na zdraví a přečinu výtržnictví, za který mu hrozí až tři roky za mřížemi.  

 

Poranění petardou

Zraněním osoby skončila v noci na sobotu rodinná oslava ve Frenštátu pod Radhoštěm. Třiadvacetiletý muž během oslavy zapálil petardu, kterou však neodhodil a ta mu vybouchla v ruce a způsobila mu vážné poranění dlaně a poranění oči. Muž byl následně s těžkým zraněným převezen do nemocnice.

V této souvislosti policie upozorňuje, že při manipulací s petardami je potřeba dbát zvýšené opatrnosti. Zvlášť nebezpečná je tato pyrotechnika v rukou dětí a podnapilých osob.

 

Byl nabourán při dávání přednosti v jízdě

O tom, jak je důležité dodržování bezpečné vzdálenosti se v sobotu 24. června přesvědčila třiačtyřicetiletá řidička vozidla Peugeot, která nabourala do vozidla, jehož řidič zastavil před křižovatkou z důvodu dání přednosti v jízdě vozidlům jedoucím z levé strany po hlavní komunikaci. K nehodě došlo po deváté hodině ranní na silnici I. třídy mezi obcemi Karlovice a Vrbno pod Pradědem. Požití alkoholu bylo u obou řidičů na místě vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. Způsobena škoda byla vyčíslena na padesát tisíc korun.

 

Poškodil několik vozidel

Dosud neznámý vandal poškodil ve Frýdku-Místku v době od 17:00 hodin dne 23. 6. 2017 do 14:00 hodin dne 24. 6. 2017 u komplexu řadových garáží tři vozidla. U vozidla Renault zcela zničil pravé zadní a přední okno, zpětné zrcátko a přední sklo. Poté vylomil SPZ a poškodil všechny čtyři pneumatiky. Dalším poškozeným vozidlem bylo vozidlo Škoda Octavia, u kterého opět poškodil přední sklo a všechny pneumatiky. „Vyřádil“ se však také na kapotě, kterou poškrábal na levé i právě straně. Následně vandal vnikl do vozidla, kde poškodil airbag, čelní zpětné zrcátko a vylomil autorádio. Podobně dopadlo i vozidlo Škoda Felicia, kterému navíc poškodil obě stínítka a elektroinstalaci. Majitelé odhadují škodu na šedesát tisíc korun.

 

Bouralo se pod vlivem

Sedmdesátiletý muž usedl za volant s více jak 2,5 promile alkoholu v dechu, ve svém stavu navíc zapříčinil dopravní nehodu. Podezřelý muž řídil po předchozím požití alkoholických nápojů v sobotu před desátou hodinou večerní v obci Bílovec na ulici Ostravská vozidlo VW Sharan, se kterým havaroval do ocelového zábradlí před místní základní školou. Policejní orgán již ve věci zahájil úkony trestního řízení k objasnění a prověření skutečností důvodně nasvědčujících tomu, že byl spáchán přečin ohrožení pod vlivem návykové látky. Za uvedené jednání může být pachateli uložen trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

 

Nález nevybuchlé munice

V sobotu 24. června 2017 byl po patnácté hodině odpolední na linku 158 oznámen nález nevybuchlé munice. Ta byla nalezena při výkopových pracích na pozemku rodinného domu v obci Klimkovice. Po přijetí oznámení byly na místo operačním důstojníkem vyslány policejní hlídky, které evakuovaly z okolí nálezu zhruba osmdesát osob. Po příjezdu pyrotechnické služby bylo konstatováno, že se s největší pravděpodobností jedná o nevybuchlou munici z II. světové války, a to o leteckou pumu ruské výroby o váze padesáti kilogramů. Po zneškodnění byla munice pyrotechnikem odvezena k likvidaci.

 

Za nákupy „za pět prstů“ jim hrozí vězení

Až tři roky odnětí svobody hrozí čtyřem mužům, kteří během uplynulého víkendu odcizili z obchodů zboží v hodnotě několika stokorun. Převlékací kabinu obchodu v Moravské Ostravě měl využít muž k uschování zboží v celkové hodnotě necelých 400,- Kč do svého batohu. Poté, co bez zaplacení prošel kolem pokladen, byl jednou z prodavaček zadržen. Přesto, že obchodu nevznikla žádná škoda, je muž podezřelý ze spáchání přečinu krádeže. Za obdobné jednání byl totiž v posledních letech již odsouzen, takže mu v konečném důsledku hrozí trest odnětí svobody až na 3 roky.

Pod svůj oděv si uschoval zboží v hodnotě necelých 300,- Kč další muž, který se téhož dne pokusil projít samoobslužnou pokladní zónou jiného ostravského obchodu. Tentokrát byl zadržen pracovníkem ostrahy, kterému zcizené zboží vydal. Prodejně sice nevznikla žádná škoda, ale jelikož byl za obdobnou trestnou činnost v minulosti již odsouzen, také jemu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Obdobnou trestnou činností dalších dvou mužů se zabývají také policisté z Ostravy-Zábřehu. Předmětem jejich zájmu byly potraviny, které se pokusili odcizit během soboty. V jednom případě se jednalo o sladkosti v hodnotě necelých 400,- Kč, další se „zaměřil“ na lahůdky za více než 800,- Kč. Oba muži, kteří byli za obdobnou trestnou činnost již odsouzeni, jsou podezřelí ze spáchání přečinu krádeže, za což jim také hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

 

Okradl matku

Krátké nepozornosti maminky využil dosud neznámý pachatel a neštítil se odcizit věci z kabelky, kterou měla poškozená zavěšenou na kočárku. Jelikož kromě osobních dokladů přišla žena také o finanční hotovost a šperky, škoda, která ji vznikla, byla vyčíslena na téměř 25 000,- Kč. U platební karty žena naštěstí neměla uvedený PIN (s čímž se policisté setkávají) a okamžitě ji zablokovala, takže škoda nebyla ještě vyšší. Policisté opět apelují na občany, aby si chránili svůj majetek a nenechávali své věci bez dozoru. Nenechte si vzít, co je Vaše!

 

Alkohol nepatří za volant

V neděli 25. června nad ránem v Ostravě – Porubě strážníci městské policie zaregistrovali osobní auto, které jelo v protisměru. Řidič si uniformovaných mužů zřejmě také všiml a okamžitě zaparkoval. Strážníci došli k vozidlu a vyzvali ho k předložení dokladů. Jelikož ucítili zápach alkoholu, na místo přivolali také policisty místního oddělení. Dechová zkouška, ke které policisté devětadvacetiletého muže vyzvali a on se jí dobrovolně podrobil, byla pozitivní s hodnotou přes 1 promile. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Ze soboty na neděli v rámci běžného výkonu služby v Moravské Ostravě zjistili dopravní policisté alkohol u dalších dvou řidičů. Odborné měření, kterým se řidiči dobrovolně podrobili, v jednom případě ukázalo hodnotu okolo 1 promile, druhý z mužů „nadýchal“ dokonce více než 1,5 promile. Také oni jsou podezřelí ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice