26. 6. 2023

Dopravní nehoda na sjezdu z dálnice D56 ve Frýdku-Místku – výzva do tisku

Frýdecko-místečtí dopravní policisté zjišťují okolnosti dopravní nehody, ke které došlo v pátek 16. června 2023 na sjezdu z dálnice D56 ve směru z Ostravy na Frýdek-Místek. V místě přechodného dopravního značení při souběžné jízdě vozidla Volkswagen Caddy černé barvy jedoucího v pravém jízdním pruhu a vozidla Škoda Superb zelené barvy jedoucího v levém jízdním pruhu došlo k jejich střetu a poškození obou vozidel. Ke zranění osob nedošlo.

Dopravní policisté se obrací na možné svědky, kteří by mohli poskytnout jakékoliv informace k objasnění průběhu této nehody a také řidiče, jejichž vozy jsou vybaveny palubní kamerou, aby je kontaktovali buď přímo na dopravním inspektorátu ve Frýdku-Místku, popřípadě telefonicky na čísle 974 732 251 či na bezplatné lince 158.

Za případné informace a pomoc policie veřejnosti děkuje.

 

Další případ vraždy, tentokrát ve stádiu pokusu, prověřují krajští kriminalisté od čtvrtku minulého týdne.

Kriminalisté získáváním, prověřováním a vyhodnocováním všech informací zjistili a zadrželi pachatele závažného násilného zločinu, a to do několika málo hodin od události.  Pachatel spolu s další osobou po skutku z místa činu utekl a spravedlnosti se chtěl vyhnout. Krajští kriminalisté spolu s opavskými kolegy však pachatele odhalili a ve spolupráci se zásahovou jednotkou zadrželi. Vrchní komisař 1. odboru obecné kriminality 23letého muže obvinil ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu a druhého muže, 20letého, obvinil z přečinu neoznámení trestného činu. K události došlo dne 22. června 2023 krátce po půlnoci v neobydlené budově na ulici Olomoucké v Opavě. Obviněný po předchozí konzumaci alkoholických nápojů a po dohodě s druhým spoluobviněným, že vyčistí město od lidí bez domova, se měli vydat do budovy, kde nalezli spící dvojici, 41letého muže a 36letou ženu. Po krátké slovní komunikaci měl starší obviněný zaútočit opakovaně nožem na poškozeného a způsobit mu bodnořezné zranění, zejména na hlavě a horní polovině těla. K fatálnímu zranění nedošlo jen díky obraně poškozeného, ve které mu pomáhala i přítomná žena, která také utrpěla zranění. Druhý obviněný muž se do útoku nezapojoval a staršího obviněného měl slovně vyzývat, aby jednání zanechal. Avšak po události věc neoznámil, ačkoli měl vědět, že poškození mohou být v ohrožení život. Po útoku z místa oba obvinění utekli. Poškození si přivolali pomoc. Muž utrpěl vážná zranění a žena utrpěla zranění lehčího charakteru. Mladší obviněný je stíhán na svobodě, hrozí mu trest odnětí svobody do výše tří let. Na druhého obviněného byla uvalena vazba a trestní sazba za jeho jednání je až do výše 20 let.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice