26. 7. 2018

Neodolali…

….odložené peněžence.

Peněženka, která byla položená na předním sedadle neuzamčeného vozidla, byla příliš velkým „lákadlem“ pro dosud neznámého pachatele. Ke skutku došlo ve středu 25. července v Ostravě. Poškozenému kromě škody, která byla odhadnuta na něco málo přes 3 000,- Kč, vznikly také nepříjemnosti s vyřizováním dokladů a blokováním platebních karet.

 

…odložené kabelce

K obdobnému skutku došlo téhož dne před jedním z ostravských nákupních středisek. Kabelce odložené na zadním sedadle neuzamčeného auta v době, kdy poškozená manipulovala s nákupem, neodolal další dosud neznámý pachatel. Celková škoda, která byla ženě způsobena, byla odhadnutá na téměř 7 000,- Kč.

 

…batohu na zádech

Snadnou „kořistí“ se téhož dne stal mladý muž s batohem na zádech. Skutečnosti, že zavazadlo nesundal, a to nejen při pěší cestě, ale také v tramvaji, využil dosud neznámý pachatel a neznámo kde mu z kapsy batohu zcizil peněženku. Nejen celková škoda ve výši zhruba 1 000,- Kč, ale hlavně nutnost znovu si vyřídit veškeré doklady, které v ní měl uloženy, mu bohužel pokazily prázdniny. Ze spáchání přečinů neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku případně krádeže, hrozí pachatelům trest odnětí svobody až na dva roky.

V této souvislosti policisté opět apelují na občany, aby si chránili svůj majetek a nenechávali své věci bez dozoru. Někdy stačí jen pár minut, nepozornost, roztržitost… Nedejte jim šanci a nenechte si vzít, co je Vaše!

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice