27. 5. 2016

Počmárali vjezdové brány

„Byl jsem zde přijdu zas sfetovaní fantomasy“ tímto a dalšími nápisy poškodili dva mladíci ve věku 16 a 14 let vjezdové brány na zahrady domu ul. Novosady v Novém Jičíně.

Dvěma majitelům způsobili škody za 8 tisíc korun. K samotnému poškození mělo dojít kolem 17.5.2016. V úterý 24.5.21016 již policisté věděli, kdo je poškodil. Oba dva mladíci se svým jednáním dopustili protiprávního jednání přečinu poškození cizí věci. U mladšího z pachatelů bude věc odložena, u staršího bude jeho jednání posuzováno podle zákona „o mladistvých“.

Každoročně dochází k poškození budov či veřejného prostoru sprejery, kteří svým jednáním způsobují poškozeným nemalé škody, řádově až v desítkách tisíců korun. K jejich odhalení a následnému potrestání napomáhají také dohlížecí kamerové systémy a informace od veřejnosti. Zjištěným pachatelům tohoto jednání pak hrozí uložený trest a také náhrada způsobených škod.    

 

Vnikl do prodejny

Krátce po páté hodině ranní vnikl do prodejny potravin v Novém Jičíně. Při činu byl zadržen.

K samotnému vloupání si vybral 23letý recidivista prodejnu potravin pouze několik desítek metrů od policejní budovy. V ranních hodinách vnikl násilím do vnitřních prostor, ty prohledal a přisvojil si několik krabiček cigaret. Odejít však již nestihl. Na místě uvnitř prodejny byl zadržen policejním psem. Svým jednáním se dopustil přečinu krádeže a to i přesto, že již v minulosti byl několikrát pravomocně odsouzen. Poškozením prodejny a odcizením věcí stačil způsobit pouze dvou tisícovou škodu. Po zadržení byl umístěn do policejní cely.

 

Skončil v policejní cele

Nenapravitelný 22letý pachatel stále pokračoval v krádežích. Po té poslední skončil v policejní cele.

Z provedených výslechů a přijatých oznámení je zřejmé že poslední dny před samotným zadržením nedělal nic jiného, než že se dopouštěl trestné činnosti. Naposledy „působil“ v obci Kunín. Dvěma poškozeným odcizil ze zaparkovaných vozidel osobní doklady s platebními prostředky. Krátce poté vnikl na zahradu dalšího rodinného domu, kdy z přístřešku sebral elektronářadí. Chvíli po činu však byl zastižen svědkem události a při oslovení co to nese, se dal na útěk. Pár minut po útěku byl policisty zadržen a umístěn do policejní cely. Při jeho bezpečnostní a osobní prohlídce u něj nalezli další věci pocházející z oznámených prověřovaných případů. U výslechu se k uvedeným skutkům pod tíhou důkazů doznal. Nadále je prověřován z další trestné činnosti v Kuníně a okolí.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice