27. 5. 2022

Motocyklista srazil chodkyni

V pondělí 16. května 2022 po půl třetí odpoledne dosud nezjištěný řidič nezjištěného motocyklu v obci Krmelín na silnici I/58  jedoucí od Krmelína směr Ostrava-Nová Bělá, poblíž autobusové zastávky U lesa na přechodu pro chodce ohrozil přecházející nezletilou chodkyni. Motocyklista narazil svou přední částí motocyklu do levého boku těla dívky a ta upadla na vozovku. Řidič na chvíli zastavil, ale následně z místa dopravní nehody odjel. Chodkyně utrpěla zranění a skončila v péči lékařů.

Dopravní policisté žádají případné svědky, kteří místem dopravní nehody v pondělí 16. května 2022 po půl třetí odpoledne projížděli a mají ve vozidle umístěnou kameru, na které by mohla být nehoda zaznamenána, aby tento záznam poskytli policii. Taktéž policisté uvítají svědectví projíždějících řidičů či případných kolemjdoucích, kteří nehodu viděli, a mohli by policistům poskytnout informace vedoucí ke ztotožnění řidiče motocyklu a objasnění průběhu této dopravní nehody.

Občané mohou své informace sdělit přímo policistům dopravního inspektorátu Frýdek-Místek na telefonní číslo 974 732 259 nebo 606 066 204, případně na bezplatnou telefonní linku 158.  Za případné informace a pomoc policie veřejnosti děkuje.

 

Motorkář „s trojkou v žíle“

Zákaz řízení ani „trojka v žíle“ ho neodradila, aby si zajel na motorce pro cigarety na benzínku.

Ve čtvrtek po deváté hodině ráno se policisté z oddělení silničního dohledu rozhodli zkontrolovat řidiče projíždějícího motocyklu v obci Bystřice na Frýdecko-Místecku. Muž z hlavní silnice odbočil na benzínovou čerpací stanici, kde jej policisté předepsaným způsobem zastavili. Jednatřicetiletý řidič na místě dopravním policistům nepředložil doklady potřebné k provozu a řízení motocyklu a sdělil jim, že má platný zákaz řízení všech motorových vozidel, což se následnou lustrací v evidenci potvrdilo. Při kontrole byl navíc z dechu řidiče cítit alkohol, jeho chování bylo značně nervózní a chůze nejistá. Na výzvu policistů se motorkář podrobil dechové zkoušce, která vykázala přes tři promile alkoholu v dechu. Muž měl hlídce sdělit, že si předešlý večer dal několik piv i tvrdý alkohol a následně ráno ještě pár piv. Poté si chtěl na benzínku zajet koupit cigarety. Dopravní policisté muže na místě zadrželi a předali kolegům z obvodního oddělení Třinec. Po vystřízlivění na protialkoholní záchytné stanici sdělili třinečtí policisté řidiči ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za dané skutky hrozí podezřelému trest odnětí svobody až na tři léta. 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice