27. 7. 2016

Odcizené vrtačky a další nářadí

Policisté pátrají po pachateli, který se vloupal do nákladního vozidla zaparkovaného v Kopřivnici. Neznámý odcizil vrtačky, šroubováky a další obdobné nářadí v hodnotě 35 000 korun. Škoda na poškozeném automobilu je vyčíslena na další 3 000 korun. Ke vloupání mělo dojít v noci z pondělí na úterý. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádeže.

 

Muž je podezřelý, že neplatil výživné na děti

Z přečinu zanedbání povinné výživy je podezřelý muž z Novojičínska, který dle zjištěných informací od léta minulého roku do současné doby neplnil vyživovací povinnost na dvě děti. Povinnost mu stanovil okresní soud. Podezřelý má dlužit souhrnně téměř 60 000 korun. Pokud budou splněny zákonné podmínky, bude věc vedena ve zkráceném přípravném řízení. Trestní zákoník stanoví za uvedený skutek trest odnětí svobody až na dva roky.

 

Podezřelá žena nemocná není…

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádeže, kterého se měla dopustit 33letá žena z Novojičínska. Minulý týden si měla vložit do své tašky v prodejně v Šenově u Nového Jičína různé zboží, například zeleninu či alkohol. Bez zaplacení prošla pokladnami. Když ji dostihla ostraha prodejny, vynutila si odchod pod pohrůžkou nějaké nemoci, kterou údajně trpí a může kohokoli dotykem nakazit. Policisté následně zjistili totožnost ženy, která jim není neznámá – má trestní minulost.

K výhružce nemocí lze dodat, že do současné doby nebyly potvrzeny informace, že by podezřelá trpěla jakoukoli nemocí, jednalo se vzhledem k situaci u této konkrétní osoby s největší pravděpodobností o výmluvu a záminku z místa utéct. Žena je podezřelá z přečinu krádeže, a to vzhledem k faktu, že byla v posledních třech letech pro tento čin odsouzena. Policisté vedou ve  věci zkrácené přípravné řízení. Trestní sazba se v daném případě pohybuje v rozmezí od šesti měsíců do tří let odnětí svobody.

 

Nesplatil úvěr

Z přečinu podvodu je podezřelý 25letý muž z Frýdku-Místku. Muž měl loni uzavřít ve Frenštátu pod Radhoštěm se soukromou společností smlouvu o úvěru na částku převyšující 50 000 korun. Závazky dle smlouvy však řádně a včas neplnil, dohodnuté splátky nesplácel. Podezřelému hrozí ve zkráceném přípravném řízení trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest.

 

Odcizil peníze z pokladny

Dosud neznámý pachatel využil v pondělí odpoledne v prodejně v Mošnově nepřítomnosti obsluhy. Z pokladny umístěné za barovým pultem odcizil téměř 40 000 korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice