28. 1. 2016

Mačetou u přechodu

Dne 21. 1. 2016 kolem 11.20 hodin došlo v Moravské Ostravě na ulici 30. dubna k přečinu nebezpečného vyhrožování. Po přechodu pro chodce přecházeli dva muži, přičemž byli ohroženi přijíždějícím vozidlem. Aby zamezili kolizní situaci, museli chodci urychleně opustit přechod pro chodce. Nebezpečnou situaci hodnotil 31letý chodec verbálně, což zřejmě vyvolalo další reakci zatím neznámého řidiče. Muž z vozu za přechodem pro chodce zastavil a počal vůči poškozenému manipulovat mačetou. Poškozený se dal na útěk, krátce byl pronásledován podezřelým, vyhrožujícím újmou na zdraví. Neznámý pak z místa činu odjel a věc byla oznámena policistům. Přivítáme informace svědků k události na lince 158. Za pomoc děkujeme.

 

Policisté se zaměřili na rychlost a alkohol

Na rychlou jízdu a alkohol za volantem se během uplynulých dnů v rámci dopravně bezpečnostní akce zaměřili policisté Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Od 22. do 27. ledna policisté na vytipovaných stanovištích zkontrolovali celkem 5 117 vozidel. Porušení povolené rychlosti zjistili v 185 případech, z nichž 169 vyřešili na místě uložením blokových pokut a 16 oznámili příslušným úřadům k dalšímu řízení. Testům zjišťujícím přítomnost alkoholu nebo návykových látek se podrobili téměř všichni kontrolovaní řidiči. Osm z nich sedlo za volant po požití návykových látek a 14 po požití alkoholu. S jedním řidičem, který nadýchal nad 1 promile, policisté zahájili trestní řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Častým přestupkem byl nevyhovující technický stav vozidla (87 vozidel). Závažného pochybení, kterého se řidiči dopustili, bylo nepoužití bezpečnostních pásů. Přesto, že jsou jedním z důležitých prvků pasívní bezpečnosti vozidel, povinnost použít během jízdy bezpečnostní pásy porušilo 42 osob a 3 děti nebyly převáženy v autosedačce.

Celkové výsledky akce: včetně výše uvedených porušení zákona policisté zjistili 525 přestupků, z nichž 475 vyřešili na místě uložením blokových pokut a 50 oznámili odborům dopravy příslušných úřadů. Celková výše uložených pokut se vyšplhala na částku 245 200,- Kč.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice