28. 3. 2023

Za dva měsíce skupina osob způsobila škodu na dani za více než 14 milionů korun

V minulém roce provedli celníci z odboru pátrání Ostrava razii s krycím názvem „FROST“. Na Bohumínsku zadrželi 6 osob české a vietnamské národnosti, odhalili sklady a distribuční síť neznačených cigaret a tabáku. Při domovních prohlídkách a prohlídkách jiných prostor na Ostravsku zajistili celkem 1 358 000 kusů cigaret a téměř 400 kilogramů tabáku bez platných tabákových nálepek. Při prodeji jen zabaveného zboží by vznikl daňový únik českému státu ve výši 6 015 432 Kč. Nelegálním prodejem třech milionů cigaret a více než tuny tabáku byla při prověřování celého případu zjištěna škoda na spotřební dani za více než 14 milionů korun.  

Úkony trestního řízení celníci zahájili v roce 2021, a to ve věci podezření ze spáchání přečinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby a přečinu porušení práv k ochranné známce. Podezřelé osoby skladovaly, distribuovaly a prodávaly nelegální tabákové výrobky různých značek (Marlboro, L&M, Rothmans, Fest, Compliment, Luffman…).  Při prohlídkách celníci objevili mimo jiné váhy, obalový materiál a další věcné a listinné důkazy.

Případ byl v květnu loňského roku předán s návrhem na zahájení trestního stíhání Krajskému ředitelství policie Moravskoslezského kraje pro jeho příslušnost konat vyšetřování. Obvinění bylo sděleno třem osobám.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice