28. 4. 2022

Ostrava – fyzické napadení. Dezinformace na sociálních sítích…

V úterý ráno se na sociálních sítích objevily informace o únosu dítěte ze školky v Ostravě-Porubě. Nezakládaly se však na pravdě. Vše vzniklo zřejmě z důvodu, že lidé na jednom místě viděli více policistů a také „těžkooděnce“. Na to se navázaly další komentáře a dezinformace. Zřejmě si mnoho lidí neuvědomuje, že jedna taková nepravdivá a neověřená informace může způsobit paniku a znepokojení. Je zapotřebí připomenout, že i šíření poplašné zprávy může být vyhodnoceno jako trestný čin. V úterý 26. dubna 2022 krátce po půl sedmé hodině ranní policisté přijali na tísňovou linku 158 oznámení o fyzickém napadení. Podezřelý měl napadnout poškozeného na chodbě panelového domu v Ostravě-Porubě na ulici Karla Pokorného. Muž utrpěl zranění, se kterými byl předán k ošetření zdravotníkům. V současné době je mimo ohrožení života. Vzhledem k tomu, že prvotní informace byla, že útočník z místa utekl a může být nebezpečný, policisté okamžitě učinili bezpečností opatření a začali po muži pátrat. Jelikož se poblíž nachází také mateřská škola, z preventivních důvodů kontaktovali i její pracovníky a provedli prohlídku vnitřních i venkovních prostor, rovněž také celého okolí. Na základě informací, kterými jsme disponovali, byly na místo vyslány speciální policejní složky včetně kynologů. 

Krátce po sedmé hodině ranní policisté na tísňovou linku přijali oznámení muže, který uvedl, že dnes ráno napadl svého souseda a v tuto chvíli se nachází na ulici 28. října v Ostravě. Během okamžiku už byl podezřelý zadržen a předán ostravským kriminalistům k dalším procesním úkonům.

Opět upozorňujeme na zveřejňování neověřených informací na sociálních sítích, tyto mohou vyvolat u veřejnosti vážné znepokojení. Na uvedené jednání pamatuje trestní zákoník, konkrétně trestný čin šíření poplašné zprávy.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice