29. 10. 2013

Kopřivnice

Kopřivničtí policisté zjistili, že krádeže věcí ze zahradních chatek má na svědomí 29letý zloděj z Kopřivnice. V průběhu měsíce května a června letošního roku vnikl 29letý zloděj do několika chatek v oblasti Na Pinkavce a v kolonii Pod Bílou horou. Majitelům zcizil zahradní techniku a také několik živých plemenných králíků. Krádeží vloupáním se v této lokalitě nedopustil sám. Kopřivničtí policisté na případech nadále pracují a zjišťují další pachatele těchto krádeží.

 

Falešný lékař

Již druhý případ falešného lékaře na Novojičínsku. Doposud neznámý muž vydávající se za lékaře oslovil seniorky na ulici s tím, že je lékař. Se smyšlenou historkou a provedením lékařské prohlídky se jim vloudil do jejich bytů, z kterých odcizil šperky a peníze. První zaznamenaný případ vyšetřují novojičínští policisté od 7. října. Tehdy na ulici Hřbitovní oslovil podvodník 76letou paní, které tvrdil, že byl lékařem jejího zemřelého manžela. S historkou lékařské prohlídky se jí vloudil do bytu. Následně využil okamžiku a poškozené odcizil šperky a peníze, načež z bytu nepozorovaně odešel. Druhý případ se udál v sobotu 26. října na ul. Dostojevského. Poškozené 82leté paní uvedl, že je lékař a léčitel a nabídl jí lékařské vyšetření.  Také ona jemu věřila, až do okamžiku kdy zjistila, že je v bytě sama a bez peněz. K popisu podvodníka prozatím víme, že by se mělo jednat o muže ve věku zhruba 50let asi 160cm výšky, světlých rovných vlasů s kulatým obličejem. Na sobě měl mít v posledním případě barevnou kostkovanou košili a černou koženou bundu. Je možné že muž oslovil více žen,o kterých však doposud nevíme. Proto tedy jakékoli informace k případu sdělte policistům telefonicky přímo na obvodní oddělení v Novém Jičíně (974 735 651) nebo na linku 158.

 

Pronásleduje manžela a jeho milenku

Většinou novojičínští policisté prověřují muže z přečinu nebezpečného pronásledování vůči ženám. Nyní však prověřují 28letou partnerku, která je v rozvodovém řízení se svým mužem. Opakovaným zasíláním SMS zpráva prostřednictvím různých telefonních čísel kontaktovala v období měsíce dubna až do současnosti svého manžela i jeho současnou partnerku.Míra tolerance přerostla únosnou mez a tak…Jejich obsahem byly urážlivé a vulgární texty vůči oběma.  S ohledem na dlouhodobost a vytrvalost tohoto jednání prověřují fulnečtí policisté jednání podezřelé 28leté zhrzené manželky s podezřením ze spáchání přečinu nebezpečného pronásledování.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice