29. 10. 2021

Odcizil značkové zboží

 V noci z 25. na 26. října tohoto roku měl pětadvacetiletý muž vstoupit na oplocený pozemek jedné z firem na Novojičínsku. Zde měl násilím vniknout do nákladového prostoru zaparkovaného užitkového vozidla a odcizit z něho několik desítek kusů oblečení, batohů, sportovního vybavení a párů obuvi různých značek v celkové výši 50 000 korun. Je podezřelý ze spáchání přečinu krádeže vloupáním, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

 

 Platil cizí kartou

V úterý 26. října mladý muž oznámil policistům obvodního oddělení Opava, že před dvěma dny nad ránem v centru Ostravy ztratil pouzdro na doklady, kde měl kromě finanční hotovosti a osobních dokladů také platební kartu. Že tyto věci někdo nalezl a neodevzdal, zjistil, když jeho bezkontaktní kartou bylo v několika menších částkách zaplaceno zboží nakoupené v různých ostravských prodejnách. Celková škoda, která mu tímto byla způsobena, dosáhla více než 1 000 korun.

Dosud neznámý pachatel se dopustil přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

 

Auto opravdu není trezor

Dva roky vězení hrozí také dosud neznámému pachateli, který v noci z 27. na 28. října v Bruntále využil nepozornosti majitele osobního automobilu. Neuzamčenými dveřmi vnikl dovnitř vozu, kde odcizil peněženku s doklady, finanční hotovostí a bezkontaktní platební kartou, kterou posléze zaplatil několik drobných nákupů. Celková způsobená škoda byla vyčíslena na téměř 5 000 korun.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice