29. 11. 2019

Požár novostavby rodinného domu na ulici České v Kopřivnici

Přibližně patnáct minut po jedné hodině ranní 26. listopadu 2019 došlo na ulici České v Kopřivnici k požáru neobydlené, rozestavěné dřevostavby rodinného domu, kdy poškozené fyzické i právnické osoby vyčíslily celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši nejméně 5 milionů korun. Tato novostavba stála na volně přístupném pozemku, kdy shořela kompletní hrubá stavba včetně oken s nutností jejího úplného odstranění. Během požáru byly v důsledku vysokých teplot poškozeny fasády a okna dvou okolních domů na ulici České a Družební, s doposud přesně nezjištěnou škodou na majetku. Na místě zasahovalo devět hasičských jednotek, které požár uhasily. Situace na místě si nevyžádala evakuaci osob, nikomu nebyla v důsledku zahoření způsobena újma na životě a zdraví a nebylo nutno zajistit náhradní ubytování okolním obyvatelům. V současné chvíli je celá záležitost intenzivně prověřována ze strany kopřivnických policistů a novojičínských kriminalistů v úzké spolupráci s hasiči, s odborníky z řad kriminalistické techniky a s dalšími experty a znalci. Policejní komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně v dané věci zahájil úkony trestního řízení směřující k prověření a k objasnění všech skutečností důvodně nasvědčujících spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti, kterého by se mohla dopustit doposud neznámá osoba či neznámé osoby. Vše je nadále v prošetřování a v prověřování.

 

Úmyslné poškození objektu v areálu zámku Kunín

V přesně nezjištěné době od patnácté hodiny 22. listopadu do čtrnácté hodiny 27. listopadu 2019 došlo v areálu zámku v Kuníně k přečinu poškození cizí věci, kterého se dopustil doposud neznámý pachatel tím, že u samostatné budovy bývalé „kuželkárny“ vypáčil uzamčené dveře památkové hodnoty se škodou ve výši nejméně 5 tisíc korun, dále ze zdi demontoval vodní hasicí přístroj v hodnotě jednoho a půl tisíce korun, který vystříkal ve vnitřních prostorách objektu. Kamenem také rozbil skleněnou výplň okna a poškodil i horní ozdobné patky dvou sloupů. Celková hmotná škoda na majetku byla poškozenou organizací doposud předběžně vyčíslena na finanční částku ve výši okolo 9 tisíc korun. Toto protiprávní jednání nyní prověřují místně příslušní policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele a k důvodu jejího počínání, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Vloupání do osobního automobilu na ulici Nádražní v Novém Jičíně

V blíže neupřesněné době od sedmnácti hodin 24. listopadu do sedmé hodiny ranní 25. listopadu letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Nádražní v Novém Jičíně přečin krádeže tím, že se vloupal do zde zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Kia Ceed. Po rozbití skleněné výplně okna dveří zavazadlového prostoru následně odcizil kufr černé barvy s diagnostickým zařízením značky DeLaval pro dojící zařízení, plechový kufr černé barvy s různým nářadím, tašky s pracovním oblečením a s obuví, zimní bundu s nápisem DeLaval červenomodré barvy a dále blůzu, kalhoty a trička, čímž poškozené fyzické i právnické osobě vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši přes 60 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Objasnění majetkové trestné činnosti 31letého muže z Ostravy

V těchto dnech policisté z novojičínského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 31letému muži z Ostravy, neboť tento chvíli po jedenácté hodině dopolední 28. listopadu letošního roku odcizil šest kovových euro boxů na odlitky v hodnotě 12 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru se stalo v bývalém areálu společnosti na ulici Dukelské v obci Šenov u Nového Jičína a podezřelý muž kovové euro boxy odcizil z volně přístupné venkovní odkládací plochy před budovami a naložil je do nákladového prostoru nákladního motorového vozidla tovární značky Iveco s tím, že je odcizí a odveze. Při svém činu však byl přistižen všímavými svědky. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice