29. 12. 2017

Krádež a výtržnictví

Policisté z Kopřivnice zahájili úkony trestního řízení, směřující k prověření a objasnění skutečností, které nasvědčují spáchání přečinu krádeže a přečinu výtržnictví. Dosud nezjištěný pachatel měl ve středu 27. prosince 2017 v jedné z prodejen v Kopřivnici projít se zbožím přes pokladnu bez zaplacení a následně před prodejnou na parkovišti ještě napadnout pracovníka ostrahy prodejny, který se ho snažil zastavit. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

Štědrý den

V průběhu Štědrého dne v Ostravě řešili policisté celé spektrum protiprávního jednání a ani tento den se tak nelišil od dnů nesvátečních. Ostravský policejní komisař zahájil dne 24. 12. 2017 trestní stíhán 23letého muže pro trestný čin krádeže. Muž byl přitom již odsouzen mimo jiné pro trestný čin krádeže k trestu odnětí svobody, který vykonal v prosinci 2015. I přes uvedené je muž opět podezřelý, že 3. 7. 2017 kolem 19.00 hodiny v Ostravě-Porubě využil nepozornosti poškozeného. Oběť vykládala zboží z nákladového prostoru vozidla zn. Peugeot Boxer a v kabině vozu (neuzamčené) ponechala zavazadlo s nemalou finanční částkou. Podezřelý se měl zmocnit odložené pánské tašky s penězi. Škoda na majetku byla specifikována ve výši, jež přesáhla 130 000 korun.

 

Před třetí hodinou ranní dne 24. 12. 2017 v Ostravě nereagoval na výzvy k zastavení řidič vozu zn. Fiat a snažil se hlídce ujet ulicemi Ostravy. Z vozu pak měl utéci, zřejmě aniž by jej řádně zabezpečil a automobil se dal do pohybu. Nato vůz narazil do zdi domu. Řidič byl policisty dostižen v jedné z provozoven. Policisté zjistili, že za volantem automobilu seděl (tedy, že vůz řídil) teprve 14letý chlapec (není tudíž vlastníkem příslušného řidičského oprávnění). Okolnosti události policisté prověřují i nadále.

 

Neposkytl pomoc

Ostravský policejní komisař zahájil úkony trestního řízení pro trestné činy ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. K dopravní nehodě došlo dne 27. prosince 2017 kolem 16.30 hodin v Ostravě-Porubě na komunikaci U Soudu. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že zatím neznámý řidič v průběhu couvání narazil do chodkyně. Žena v důsledku nárazu a pádu na vozovku utrpěla středně těžké poranění, které si vyžádá léčení zřejmě delší sedmi dnů, nepřevyšující dobu šesti týdnů. Poté, co měl řidič dosud neustanoveného vozu bílé barvy 84letou chodkyni srazit, neměl ženě poskytnout pomoc a z místa nehody měl ujet. Dále bylo zjištěno, že po nehodě měl řidič i jeho spolujezdkyně vystoupit z vozu, zjišťovat situaci, žena pak měla seniorku doprovodit k objektu spořitelny a místo, aniž by přivolali pomoc záchranářů, měli opustit. Pomoc pak přivolal zaměstnanec bankovního ústavu. Žádáme svědky dopravní nehody, aby jakékoli informace sdělili na lince 158. Za pomoc děkujeme. Pachateli trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Řidiči, který po nehodě neposkytl zraněné osobě pomoc, hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice