29. 4. 2019

Devítiletý cyklista vjel před projíždějící vozidlo

Během pátečního dne došlo v Moravskoslezském kraji k několika dopravním nehodám s účastí cyklistů. Jedna z nich se stala také na Novojičínsku, a to v obci Kunín. Dle zjištěných informací měl devítiletý chlapec jedoucí na jízdním kole sjet s chodníku na přechod pro chodce, bezprostředně před přijíždějící vozidlo Toyota, které řídila sedmatřicetiletá žena. Ta již nemohla střetu zabránit a do cyklisty narazila. Řidička sraženému chlapci okamžitě poskytla první pomoc a na místo přivolala rychlou záchrannou službu, která jej převezla do nemocnice. Policisté u řidičky provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem.

 

Poškozené vozy

Ostravští policisté zadrželi muže, podezřelého z poškození zaparkovaných automobilů. Ke skutku došlo dne 27. 4. 2019 kolem 00.20 hodin v Ostravě-Mariánských Horách. Muž měl poškodit tři automobily zn. Škoda, ukopnout zpětná zrcátka, rozbít sklo automobilu, poškodit světlomety, kapotu, blatníky…Způsobená škoda byla předběžně specifikována v částce 100 000 korun (dosud neobjektivizováno znalcem). K objasnění okolností události byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin poškození cizí věci. Motiv protiprávního jednání je předmětem prověřování.

 

Všímavý

Kolem 12 hodin dne 26. 4. 2019 v Ostravě-Porubě měl všímavý svědek zaregistrovat nestandardní situaci. Při chůzi (před přechodem pro chodce) se měla podezřelá zmocnit peněženky 70leté ženy, původně uložené v batohu (oběť nesla batoh na zádech). Na místě činu byla 41letá žena s další osobou, obě po skutku místo opustily. Dvaadvacetiletý svědek však zareagoval, oslovil poškozenou, která až následně zjistila, že jí schází peněženka. Svědek se vydal za podezřelými, po verbálním upozornění odhodili peněženku a pokračovali v úniku. Muž pak podezřelou ženu dostihl a zadržel v lékárně. Přivolaní policisté ženu eskortovali na služebnu. Aktuálně pokračuje také dokumentace skutku a zjišťování identity druhé, při skutku zřejmě zúčastněné, osoby. K objasnění okolností události byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin krádež. Žena byla již pro majetkovou trestnou činnost odsouzena, hrozí jí tak trest odnětí svobody až na tři léta.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice