29. 5. 2013

Novojičínsko – Z vozidel se kradou nejen navigace, ale také tašky a bundy.

O tom, že auto není trezor, se téměř denně přesvědčují majitelé vozidel na Novojičínsku. Zejména tašky, kabelky, kufříky, batohy nebo elektronika jsou totiž pro zloděje velkým lákadlem. Například v noci na 28. května se vloupal do zaparkovaného auta Ford Escape doposud neznámý pachatel. Zloděj z vozidla, které parkovalo v Novém Jičíně na ulici Hřbitovní, odcizil ze středového panelu zabudovanou navigaci s autorádiem Ford vybavenou dotykovým ovládáním. Dále zloděje zlákala zanechaná na zadním sedadle sportovní taška Samsonite a letní bunda. Předběžná škoda odcizením se vyšplhala na téměř čtyřicet tisíc korun, škoda poškozením přesáhne dva tisíce korun. O den dříve, během pondělního (27.5.) poledne, došlo ve Frenštátě pod Radhoštěm na parkovišti před jedním obchodem k vloupání do zaparkovaného vozidla Iveco. Zloděj, který do vozidla vnikl násilím, z něj odcizil krabice s cigaretami různých značek. Předběžná škoda odcizením a poškozením přesáhla částku 43 tisíc korun. Další případ vloupání do zaparkovaného vozidla zaznamenali policisté v Bílovci. Neznámý pachatel se v noci na 29. května vloupal do vozidla Fiat Ducato, ze kterého odcizil příklepové kladivo Makyta v plastovém kufru a AKU vrtačku Metabo, která byla také v plastovém kufříku. Způsobena škoda odcizením činí třináct tisíc korun. Pachatel dále na vozidle způsobil škodu poškozením zámků dveří v hodnotě okolo 2 tisíc korun.

 

Čokolády a zubní pasty schoval pod oděv

V úterý 28. května dopoledne došlo v jednom z kopřivnických obchodů ke krádeži věcí v hodnotě přes tisíc korun. Při krádeži byl přistižen pětadvacetiletý muž z Kopřivnice. Mladý muž si v obchodě pod oděv uschoval několik kusů čokolád a zubní pasty, poté prošel prostorem pokladen bez zaplacení. Zde byl zadržen a předán přivolaným kopřivnickým policistům. Ten pro ně nebyl nijak neznámou osobou. Mladík byl již v minulosti za podobné skutky odsouzen. Nyní mu hrozí za přečin krádeže až dva roky odnětí svobody.

 

Dva „zahradníci“ už marihuanu pěstovat nebudou

Přes 600 kusů rostlin konopí, to je úlovek moravskoslezských celníků. Celníci z oddělení taktických činností prováděli kontrolu se zaměřením na nakládání a skladování vybraných výrobků, tedy cigaret, alkoholu, tabáku a minerálních olejů. V areálu bývalého ostravského dolu se zaměřili na starou cihlovou budovu. Jeden vchod do objektu byl uzavřen, ale druhý, který se nacházel za plechovou ohradou, byl volně přístupný. V ohradě se nacházela domácí zvířata. Celníci zaklepali na vstupní dveře a po chvíli jim otevřel muž, kterému se prokázali služebními průkazy a sdělili důvod kontroly. Muž tvrdil, že žádné vybrané výrobky neskladuje a že si to celníci mohou ověřit a zkontrolovat. Zavedl je do haly, kde muž a jeho kolega provozovali zámečnické práce. Ihned po vstupu byl cítit charakteristický zápach konopí. Celníci zkontrolovali halu, kuchyň, hospodářskou místnost s chovem domácích zvířat i rozlehlý sklepní prostor pod budovou. Za dveřmi jedné z místností, které byly propojeny s halou, byla odhalena kompletně vybavená a funkční pěstírna konopí. Nechyběla vzduchotechnika, elektroinstalace ani osvětlení nutné pro pěstování marihuany. Většina rostlin byla v květináčích, část již byla čerstvě sklizena a část ve stádiu sušení. Celkem napočítali 600 rostlin. Jelikož vzniklo důvodné podezření ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami, byla věc neprodleně nahlášena Policii ČR. Z důvodu věcné nepříslušnosti byl celý případ předán příslušníkům Městského ředitelství policie Ostrava, oddělení obecné kriminality.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice