29. 5. 2017

Smrt muže

Ostravský policejní komisař zahájil prověřování okolností přečinu usmrcení z nedbalosti. Dnes 29. 5. 2017 byl kolem 06.35 hodin nalezen na účelové komunikaci 45letý muž. Pravděpodobně jel na jízdním kole mimo zastavěnou městskou část Slezská Ostrava (část Kunčičky) ve směru od ulice Šenovská – Počáteční po bezejmenné účelové komunikaci do směru Ostrava-Kunčičky k ulici Vratimovské. Komunikace vede podél tramvajového kolejiště. Ležící muž i jízdní kolo bylo nalezeno dalším cyklistou v prostoru bezejmenné komunikace (mezi zastávkami Teplotechna – Osada Míru). Svědek okamžitě vyrozuměl tísňovou linku a začal se základní resuscitací. Později byla konstatována smrt muže. K řádnému objasnění události mohou přispět i svědci. Jakékoli informace k prověřované události přijmeme na lince 158. Za pomoc děkujeme.

 

 

Učíme se s Honzíkem aneb Policejní pohádky hrou

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje vyhlašuje celokrajskou soutěž s preventivní tématikou v návaznosti na vydání didaktické hry „Učíme se s Honzíkem aneb Policejní pohádky hrou“, která se bude konat dne 22. 6. 2017 od 10:00 hodin Městské kulturní centru Fulnek, ulice Palackého 305. Soutěž s preventivní tématikou nabízí jedinečnou možnost, jak získat didaktickou hru „Učíme se s Honzíkem aneb Policejní pohádky hrou“, kterou policisté odmění vítěze soutěže. V průběhu preventivního dopoledne bude pro děti zajištěn doprovodný program, např. ukázky výcviku služební kynologie, kriminalistické techniky. Přihlášení do soutěže probíhá do 2. 6. 2017 na emailovou adresu darina.knizatkova@pcr.cz

 

Nebezpečné vyhrožování

Během minulého týdne zahájili policisté z Frenštátu pod Radhoštěm úkony trestního řízení pro přečin nebezpečné vyhrožování. Třiadvacetiletý muž měl začátkem měsíce května fyzicky napadnout svou bývalou přítelkyni, která následkem napadení upadla na podlahu pokoje. Když mu začala jeho jednání vyčítat, udeřil ji pěstí do obličeje a vyhrožoval jí, že jí zabije. Žena následně z bytu, kde v minulosti žili ve společné domácnosti, ze strachu utekla. Muž jí i nadále vyhrožoval zabitím a to na veřejné sociální síti a také prostřednictvím audionahrávky, kterou ženě poslal. Za dané jednání mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.    

 

Snědl, vypil i ulehl

Ostravští policisté započali prověřovat okolnosti trestných činů porušování domovní svobody a krádeže. Ke skutku došlo v době po 19 hodině dne 27. 5. 2017 do 02.50 hodin dne 28. 5. 2017. Neznámý vnikl oknem do sklepních prostor rodinného domu v Ostravě. V objektu pak zkonzumoval domácí zavařeniny (kompot, džem, okurky), dále se zmocnil několika lahví alkoholu (piva, medoviny a vína). Předmětný alkohol přenesl do další místnosti ve sklepním prostoru a zřejmě ulehl na matraci a alkohol vypil. Posléze měl podezřelý vniknout nezjištěným způsobem do bytu poškozené, kterou ale vzbudil hluk. Na ženin křik pak měl podezřelý zareagovat útěkem. Škoda na majetku byla specifikována v předběžné výši přesahující 1 110 korun. Pachateli skutku hrozí trest odnětí svobody až na tři léta. Případ s obdobnými skutečnosti jsme prověřovali i předloni. V červnu roku 2015 započali ostravští policisté pátrat po muži, který vnikl do jednoho z bytů v Ostravě. Tam zkonzumoval potraviny, vypral si a usnul. Po příchodu poškozené z místa utekl.

 

Nepokradeš

Neznámý pachatel odcizil v jednom z kostelů v Ostravě dne 27. 5. 2018 zavazadlo 74letému muži. Ten nechal tašku odloženou na lavici ve chvíli, kdy se odebral k přijímání. Při návratu pak poškozený zjistil, že taška na lavici již není. Spolu se zavazadlem neznámý odcizil peněženku, doklady, platební kartu, finance i skládací pomocnou hůlku. Škoda na majetku byla předběžně stanovena ve výši asi 3 500 korun. K objasnění okolností události byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice