29. 6. 2023

Nehoda cyklistky Ostravice

Včera odpoledne došlo v katastru obce Ostravice na místní komunikaci k dopravní nehodě. Cyklistka upadla z dosud nezjištěných příčin na vozovku ve chvíli, kdy ji v protisměru míjel osobní automobil. Zraněná žena byla zdravotníky transportována do nemocnice. Dechová zkouška řidiče osobního vozidla byla negativní, vzhledem ke zranění cyklisty bude test na alkohol proveden z jejích krevního vzorku. Průběh a příčiny dopravní nehody a míra zavinění jsou předmětem šetření, které vedou policisté dopravního inspektorátu Frýdek-Místek.

 

Řidič osobního automobilu pod vlivem alkoholických nápojů v Novém Jičíně

Třicet minut po patnácté hodině odpolední 28. června 2023 službu konající policejní autohlídka z novojičínského Obvodního oddělení prováděla dohled na bezpečnost a plynulost silničního provozu na ulici Máchové v Novém Jičíně, přičemž stavěla a kontrolovala řidiče zde projíždějícího osobního motorového vozidla tovární značky Fiat Punto, a to 49letého místního muže. Při této silniční kontrole se řidič podrobil odbornému měření dechovými zkouškami, které vyzněly pozitivně a byly mu naměřeny hodnoty přes 2,2 promile alkoholu v dechu. Výše uvedený řidič s naměřenými hodnotami souhlasil, předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznal a o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádal.

Lustracemi v dostupných evidencích a na základě místní a osobní znalosti ze strany zakročujících policistů bylo prokázáno, že shora jmenovaný muž byl jako podnapilý řidič osobního motorového vozidla tovární značky VW Golf Variant kontrolován již dvacet minut po čtrnácté hodině odpolední 24. června letošního roku na ulici Nádražní v Novém Jičíně, kdy mu tehdy byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami nejméně 1,2 promile alkoholu v dechu.

Z tohoto důvodu byl 49letý muž zadržen, omezen na osobní svobodě a po lékařské kontrole a po uschopnění lékařem byl umístěn do novojičínské policejní cely, o čemž byl vyrozuměn státní zástupce Okresního státního zastupitelství v Novém Jičíně. Ten zároveň udělil souhlas s odnětím osobního automobilu tovární značky Fiat Punto k dalším procesním úkonům. Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Objasnění krádeže finanční hotovosti na nezletilé osobě v Novém Jičíně

V těchto dnech policisté z novojičínského Obvodního oddělení se intenzivně zabývali případem, který se stal přibližně třicet minut po třinácté hodině odpolední 23. června letošního roku na ulici K Nemocnici v Novém Jičíně. V té době zde po chodníku šla 13letá místní dívka, kterou oslovila jí neznámá žena s tím, zda nemá nějaké peníze. Když nezletilá dívka neznámé osobě odpověděla, že nemá, tak tato žena se začala chovat arogantně a agresivně, z rukou dívky vytrhla peněženku, z ní si vzala minci nominální hodnoty 50 korun, peněženku dívce vrátila a následně odešla neznámo kam. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a po oznámení tohoto skutku protiprávního jednání a chování majetkového charakteru tento přečin krádeže prověřovali místně příslušní policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně. Na základě místní a osobní znalosti prostředí a obyvatel byla nyní ustanovena osoba pachatelky, a tou je 67letá žena z Nového Jičína, která se ke svému činu plně doznala a ve zkráceném přípravném řízení jí tak bylo sděleno podezření z výše uvedené trestné činnosti. Celá záležitost je nadále v gesci novojičínských policistů a kriminalistů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice