29. 7. 2015

 

Seniorka zaplatila, dostala i potvrzení.

Ostravští policisté zahájili k objasnění okolností skutku úkony trestního řízení pro podezření z přečinu porušování domovní svobody, kterého se měl dopustit neznámý pachatel v jednom z bytů v Ostravě.

Dosud neznámý pachatel vstoupil do bytu devětaosmdesátileté ženy pod legendou, že druhého dne budou vyměňovat měřiče topení s tím, že se na stávající měřiče potřebuje podívat. V bytě poté od poškozené vylákal zálohu ve výši 2 tisíc korun, kdy jí na tuto částku vystavil i potvrzení. Poškozené seniorce tak neznámý pachatel způsobil škodu ve výši 2 tisíce korun, v případě odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dvě léta.

Policisté proto seniorům připomínají, aby byli v těchto případech obezřetní a nepouštěli cizí osoby do svého obydlí. Informace o plánovaných kontrolách, výměnách, opravách a jiných činnostech jsou v domě vždy avízovány. Proto pokud v domě nejsou vyvěšeny tyto informace, měli by se lidé informovat přímo u vykonavatele těchto činností, např. plynáren, vodáren či na bytovém družstvě. Osoby, které vám přišly provést kontrolu, opravu či výměnu, nepouštějte do bytu, dokud si neověříte, zda byli opravdu zaměstnavatelem vysláni k provedení úkonu.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice