29. 7. 2021

Vloupání do restaurace na ulici Dlouhé v Novém Jičíně

Okolo druhé hodiny ranní 26. července 2021 doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Dlouhé v Novém Jičíně přečin krádeže tím, že po vypáčení okna se vloupal do vnitřních prostor zdejší restaurace, odkud odcizil finanční prostředky na hotovosti ve výši 4 tisíce korun a různé druhy a množství krabiček cigaret a tabákových výrobků v hodnotě 8 tisíc korun. Poškozené právnické osobě z Novojičínska tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši 12 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu financí a odcizeného zboží, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na policejní číslo 974 735 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Úmyslné poškození dvou nápojových automatů ve vestibulu novojičínského nádraží

Mezi šestnáctou hodinou odpolední a dvacátou hodinou večerní 26. července 2021 doposud neznámý pachatel spáchal ve volně přístupném vestibulu budovy čekárny autobusového nádraží na ulici Sokolovské v Novém Jičíně přečin poškození cizí věci tím, že s největší pravděpodobností úmyslně poškodil čelní plochu plexiskla a displej zde instalovaného automatu na teplé nápoje a dále poškodil plastový kryt klávesnice na výběr nápojů u vedle stojícího automatu na chlazené nealkoholické nápoje, čímž dvěma právnickým osobám z Modřic a z Prahy vnikla předběžně celková hmotná škoda na majetku ve výši 10 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k důvodům jejího protiprávního jednání a chování, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Objasnění krádeže finančních prostředků v pohostinství na novojičínském nádraží

V těchto dnech policisté z novojičínského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže místnímu 27letému muži, neboť tento pár minut po jednadvacáté hodině večerní 15. července letošního roku využil v restauračním zařízení ve vestibulu autobusového nádraží na ulici Sokolovské v Novém Jičíně chvilkové nepozornosti poškozené 24leté ženy z Nového Jičína a z volně odložené peněženky na stole jí odcizil finanční hotovost ve výši 2 tisíce korun. Lustracemi v dostupných evidencích bylo dále prokázáno, že se u něj jedná i o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Krajského soudu v Ostravě k nepodmíněnému trestu odnětí svobody, který vykonal na jaře roku 2019. Případná další obdobná trestná činnost shora uvedeného 27letého muže je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Silně podnapilý muž poškodil zaparkovaná vozidla v Budišově nad Budišovkou

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení ve Vítkově nadále intenzivně prověřují případ přečinu poškození cizí věci, který se stal chvíli před dvaadvacátou hodinou večerní 25. července letošního roku na ulici Komenského v Budišově nad Budišovkou. V té době místní 30letý muž v silně podnapilém stavu úmyslně rozbil čelní okna na dvou zde zaparkovaných osobních motorových vozidlech, čímž poškozeným majitelům vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši zcela zřejmě přesahující 5 tisíc korun. Poté shora uvedený muž přišel do místa svého trvalého bydliště, kde se choval velmi arogantně a agresivně vůči své 50leté matce, která přivolala službu konající vítkovskou policejní autohlídku. Před příjezdem strážců zákona však 30letý muž z bytu odešel a byl zajištěn na ulici Bedřicha Smetany v Budišově nad Budišovkou. Orientační dechovou zkouškou u něj byla prokázána hodnota bezmála 1,9 promile alkoholu v dechu. Zakročující policisté tak rozhodli o jeho dodání na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a v dané záležitosti se rovněž zjišťuje, zda nebyla naplněna i skutková podstata přečinu výtržnictví případné jiného protiprávní jednání a chování.

 

Dva muži nabízeli padělky zboží u opavského supermarketu

Policisté z opavského Obvodního oddělení zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu porušení práv k ochranné známce, ze kterého jsou důvodně podezřelí dva muži ve věku 40let slovenské národnosti. Jak bylo dosavadním prošetřováním a následným prověřováním zjištěno, tak oba muži měli chvíli před desátou hodinou dopolední 25. července 2021 na parkovišti před supermarketem na ulici Hlučínské v Opavě-Kateřinkách nabízet kolemjdoucím osobám různé druhy značkového zboží, které však jevily známky padělků. S největší pravděpodobností je tedy zřejmé, že podezřelí muži uváděli do oběhu výrobky neoprávněně označené ochrannou známkou, přičemž formou pouličního prodeje nabízeli přítomným fyzickým osobám neoriginální hodinky se švýcarským označením Geneva a také různé druhy a množství parfémů, které vzhledem, obalem a logem výrazně napodobují originální značky Ferrari, Chanel a Versace. Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů.

 

Dodání silně podnapilého muže na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění

Chvíli před šestnáctou hodinou odpolední 27. července letošního roku byla službu konající rýmařovská policejní autohlídka vyslána na ulici Jungmanovou v Rýmařově, kde má jistý 36letý místní muž v místě svého trvalého bydliště slovně napadat svou matku a vyhrožovat jí fyzickou likvidací. Po příjezdu na uvedené místo 66letá žena policistům sdělila, že její syn se domů vrátil v podnapilém stavu, v kuchyni společného bytu rozházel hrnec s jídlem, následně tento hrnec po ní hodil, neustále jí vyhrožoval újmou na zdraví a jeho jednání se stupňovalo a stupňuje. Zakročující policisté provedli u shora uvedeného muže orientační dechovou zkoušku, která prokázala pozitivní výsledek s naměřenou hodnotou přes 2,5 promile alkoholu v dechu. Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem bylo rozhodnuto o umístění 36letého muže na protialkoholní záchytné stanici v Opavě k vystřízlivění. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a rovněž nevznikla žádná hmotná škoda na majetku. Celá záležitost je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany policistů z Obvodního oddělení Policie České republiky v Rýmařově.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice