3. 3. 2011

Dostala ránu do hlavy, okradli jí

Spoustu práce měli novojičínští policisté s oznámením loupežného přepadení 17leté dívky z Kopřivnice. Jednu sérii loupeží objasnili, pachatele zadrželi a znovu zde bylo další oznámení.

Poškozená policistům uvedla, že byla 19. února v časných ranních hodinách přepadena poblíž restaurace na ulici Štefánikové. Jeden z pachatelů jí měl udeřit do hlavy, načež upadla na zem a následně jí odcizili kabelku s mobilním telefonem a osobními věcmi.

Policisté nebrali oznámení na lehkou váhu. Okamžitě nasadili všechny dostupné síly a prostředky včetně služebního psa.

V průběhu následného vyšetřování po shromáždění všech zajištěných důkazů, však zjistili, že si dívka vše vymyslela. Jako důvod uvedla obavu ze své matky, která by jí vyhubovala, že věci ztratila.

Je jen škoda, že policie nemá možnost vyčíslit jí veškeré finanční náklady, které vznikly vyšetřováním jejího rozmaru.

Pachatelé krádeže měděných svodů dopadení

Fulneckým policistům se podařilo objasnit krádež měděných svodů, která se stala v polovině února letošního roku. Tehdy neznámí pachatelé ve Fulneku na ulici Fučíkova strhli ze zdi domu připevněný měděný svod o průměru 120 milimetrů a v délce 9 metrů. Poškozené organizaci byla způsobená škoda přes pět tisíc korun. Jako pachatelé skutku byli zjištěni dva místní mladíci ve věku 20 a 22 let. Poničené svody měli odevzdat do sběrných surovin a utržené peníze použili pro svou vlastní potřebu.

V poslední době policisté evidují několik podobných případů krádeží měděných svodů, ke kterým dochází na území celého Novojičínsku. Policisté rovněž dvojici pachatelů prošetřují, zda nemají co dočinění i s jinými případy.

Zjištění pachatele krádeže lešeňových trubek

Dvacetiletý mladík z Bílovce se u garáží za domem na ulici Opavské v Bílovci zmocnil uložených lešeňových trubek. Ke krádeži došlo na počátku letošního roku. Odcizené lešení následně odevzdal do sběrny odpadů v Bílovci. Tehdy neznámý pachatel způsobil škodu do pěti tisíc korun a případ byl šetřen pro přestupek proti majetku. Jelikož byl mladík v posledních třech letech za takovýto čin potrestán, svým uvedeným jednáním se dopustil přečinu krádeže.

Krádež hliníkových plechů

Neznámý pachatel odcizil na konci února letošního roku z objektu bývalého vepřína v Odrách, místní části Pohoř několik kusů hliníkových plechů. Odcizené plechy v předběžné hodnotě okolo třiceti tisíc korun, které zloděj demontoval ze střechy bývalého vepřína, měly rozměry 560 krát 88 centimetrů. Oderští policisté případ prošetřují pro přečin krádeže.

Přes čtyři roky neplatí na děti

Přes sedmdesát tisíc korun dluží na výživném třicetiletý otec z Novojičínska. Muž si od ledna 2007 do současné doby neplní vyživovací povinnost, která mu byla stanovena rozsudkem Okresního soudu v Novém Jičíně, na své dvě děti. Výživné má zasílat vždy k 10. dni v měsíci k rukám oprávněné matky dětí. Novojičínští policisté otce prošetřují pro přečin zanedbání povinné výživy, za což mu hrozí až dva roky vězení.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice