3. 4. 2024

Za volantem s téměř čtyřmi promile, před výslechem se „posilnil“ na šest promile

První jarní den ve večerních hodinách neuniklo pozornosti policistů obvodního oddělení Kopřivnice chování řidiče vozidla, který přijel na benzínovou čerpací stanici. Zde si koupil několik piv, usednul za volant a odjel směr místní část Lubina. Policisté se rozhodli řidiče zkontrolovat, proto jej pomocí výstražného světelného zařízení vyzvali k zastavení vozidla. Řidič na toto však nereagoval a pokračoval plynulou jízdou ještě asi jeden kilometr, kde zastavil u jednoho z domů. Při kontrole hlídce předložil potřebné doklady a poté byl vyzván k podrobení se odbornému měření na přítomnost alkoholu. První dechová zkouška vykázala hodnotu přes 2,70 promile, následující dvě zkoušky už bezmála 3,80 promile alkoholu v dechu.  Policisté 43letému muži zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz. Hlídce uvedl, že v odpoledních hodinách vypil asi 4 piva a večer, kdy si myslel, že už není pod vlivem alkoholu, si zajel na benzínku koupit další láhve.

Vzhledem k jeho podnapilosti si jej policisté předvolali na další den k podání vysvětlení. Muž se však na služebnu nedostavil a nezvedal ani telefon. Hlídka proto vyrazila do místa jeho bydliště, kde jej nalezla opět v opojeném stavu. Tentokrát muž „nadýchal“ přes 6 promile alkoholu v dechu. Policisté následně jeho stav konzultovali se zdravotnickou záchrannou službou. Dotyčný nejevil známky zdravotních potíží, byl proto ponechán doma v péči své matky.

Muž se ve střízlivém stavu na obvodní oddělení Kopřivnice dostavil o pár dní později. Strážci zákona mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí nejen peněžitý trest nebo zákaz řízení, ale také až jeden rok za mřížemi.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice