3. 5. 2021

Dva mrtví po tragické nehodě ve Studénce, nákladní auto se tam po defektu a následném smyku srazilo s protijedoucí dodávkou

Životy dvou lidí si vyžádala tragická dopravní nehoda ve Studénce na Novojičínsku. Podle dostupných informací dostalo nákladní vozidlo za jízdy defekt a po smyku se srazilo s protijedoucí dodávkou. Nákladní vůz zároveň převážel kamenivo, které se po silném nárazu vysypalo na dodávku.

Nákladní vozidlo tovární značky Man s přívěsem řídil 56letý muž z Ostravy ve směru ze Studénky na Mošnov. 

René Černohorský, mluvčí PČR: „Dostal defekt kola, uvedl soupravu do smyku a převrátil náklad na protijedoucí nákladní motorové vozidlo (dodávka). Převážející náklad kamení se tak vysypal na dodávkový automobil, v němž došlo k následnému úmrtí dvou osob.“ Obě vozidla po střetu částečně přepadla přes svodidla na nově budovanou cyklostezku. Nákladní vozidlo se po střetu převrátilo na bok. René Černohorský, mluvčí PČR: „Řidič nákladní soupravy utrpěl zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření na místě dopravní nehody s následným převozem sanitním vozidlem do nemocničního zařízení. Orientační dechová zkouška vyzněla u tohoto muže negativně.“ Frekventovaná silnice musela být uzavřena, policisté odkláněli dopravu směrem na vlakové nádraží ve Studénce. V opačném směru museli cestu uzavřít na kruhovém objezdu v Butovicích a dopravu vést přes město.
 
 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice