3. 7. 2019

Pozor na batohy i tašky

V úterý 2. července využil dosud neznámý pachatel situaci při vystupování z autobusu a z batohu, který měla poškozená přehozený přes rameno, odcizil peněženku s finanční hotovostí, osobními doklady a platební kartou. Celková škoda byla odhadnuta na téměř 4 000 korun.

Téhož dne odcizil taktéž neznámý pachatel z příruční tašky poškozeného peněženku s finanční hotovostí, platební kartou a doklady. S největší pravděpodobností se tak stalo v prostředcích hromadné dopravy. Vzniklá škoda byla odhadnuta na zhruba 500 korun.

V obou popisovaných případech se pachatelé dopustili spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což jim hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

 

Překonal plot, odcizil kolo

Překonat plot vysoký maximálně 150 cm nebylo překážkou pro dosud neznámého pachatele, který takto vstoupil na pozemek a odcizil horské kolo opřené o zeď domu. Škoda vzniklá majiteli byla odhadnuta na 15 000 korun. Za spáchání přečinů porušování domovní svobody a krádeže hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.

 

Nezaplatil, jedl

Čokoládové tyčinky a nápoj z automatu začal v pondělí 1. července večer konzumovat muž na čerpací stanici, aniž by je zaplatil. Obsluze sdělil, že nic platit nebude a ať zavolají policii, což také učinili. Přestože hodnota potravin činila něco málo přes 100 korun, je muž podezřelý ze spáchání přečinu krádeže. Pro spáchání obdobného trestného činu byl totiž v posledních letech již odsouzen, takže mu v konečném důsledku hrozí trest odnětí svobody až na 3 roky.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice