30. 10. 2017

„Vloupání do vozidla u hřbitova“

Památka zesnulých se blíží, proto bychom měli mít na paměti, že auto není trezor.

Během včerejšího dne policisté přijali oznámení o vloupáních do zaparkovaného vozidla u Městského hřbitova v Novém Jičíně. Dosud nezjištěný pachatel se vloupal do automobilu Volkswagen Golf. Po rozbití okénka pravých zadních dveří ze zadního sedadla odcizil dámskou kabelku. Spolu s ní její čtyřiapadesátiletá majitelka přišla platební kartu, osobními doklady, dioptrické brýle a telefon značky Huawei. Celková výše způsobené škody byla vyčíslena na více než 17 tisíc korun. Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů krádež, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a poškození cizí věci. Pachateli za uvedené jednání hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. V této souvislosti doporučujeme nenechávat ve vozidle viditelně umístěné jakékoli předměty, které můžou přilákat zloděje. Parkujte na dobře osvětleném a přehledném místě, pokud možno, aby na vozidlo bylo vidět. Pokud se i přesto stanete obětí zlodějů, vše co nejdříve nahlaste policii. V případě vloupání do vozidla na nic nesahejte, do vozidla nevstupujte a ihned zavolejte na bezplatnou tísňovou linku 158.

 

„Odcizení rozvodové skříně“

Dosud neznámý pachatel z úterý na středu odcizil z novostavby ve Starém Jičíně rozvodnou skříň s elektroměrem v celkové hodnotě přesahující 12 tisíc korun. Policisté již v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže, za který hrozí pachateli v případě dopadení až dva roky za mřížemi. 

 

Cigarety na půdě

Bystrost ostravských celníků pomohla odhalit rafinovaný úkryt, ve kterém čekalo na nové majitele téměř 73 000 kusů neznačených cigaret. Pracovníci mobilního dohledu prováděli rutinní kontrolní činnost se zaměřením na skladování a prodej neznačených tabákových výrobků. Svou pozornost zaměřili na jednu bohumínskou prodejnu s textilním zbožím, obuví a hračkami. Na dotaz celníků, zda se na provozovně nachází neznačené tabákové výrobky, prodavač (cizinec z Vietnamu) odpověděl, že nikoliv. Hlídka přistoupila k důkladné kontrole skladových i prodejních prostorů, kde neshledala žádná pochybení. V hledáčku jim ale uvízl strop prodejny, na kterém nebylo něco v pořádku. Strop byl snížen podhledy čtvercového tvaru. Struktura byla všude stejná, až na jedno místo.  Dva čtverce byly otočeny jinak a byla mezi nimi viditelná mezera. Celníci za pomocí žebříku prozkoumali podhledy. Ty byly umístěny na konstrukci, kdy některé se daly zvednout. Nad nimi se nacházel zateplený prostor, který skrýval velké plastové tašky. Celníci z mobilního dohledu napočítali 16 tašek a v nich 362 kartónů cigaret různých značek bez platné tabákové nálepky. Prodavač tvrdit, že o neznačených cigaretách ani o úkrytu nic nevěděl, neměl ani povědomí, že se dá přes čtvercové podhledy dostat do půdních prostor. K tomuto zboží nebyly předloženy žádné doklady prokazující řádné zdanění.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice