30. 10. 2019

Úmyslné poškození osobního automobilu v Novém Jičíně

 

Policisté z novojičínského Obvodního oddělení prověřují případ přečinu poškození cizí věci, ke kterému došlo okolo jednadvacáté hodiny 25. října letošního roku u nakládací rampy Obchodního centra na ulici Přemyslovců v Novém Jičíně. Jak bylo doposud zjištěno, tak dva neznámí muži úmyslně vylezli na střechu zde zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Hyundai Getz, po střeše společně chodili, dřepěli na ní a ze střechy vozu slezli na přední kapotu, čímž vzniklými promáčklinami, poškozením karosérie a laku automobilu způsobili poškozené místní 43leté ženě celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši přes 15 tisíc korun. Tato trestná činnost je nadále objasňována policisty z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osob pachatelů či k důvodům jejich protiprávního jednání a chování, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Odcizení bočnic z nákladního automobilu na katastru obce Příbor

 

V blíže neustanovené době od šestnácté hodiny 25. října do sedmé hodiny ranní 28. října 2019 doposud neznámý pachatel spáchal na katastru obce Příbor, v části Hájov přečin krádeže tím, že demontoval a odcizil ze zde odstaveného nákladního motorového vozidla tovární značky Ford Tranzit červené barvy všechny čtyři bočnice nákladového prostoru, čímž poškozené právnické společnosti z Prahy způsobil celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši 40 tisíc korun. Ke skutku došlo na odstavné ploše stavby dálnice D48 u bývalého sjezdu na obce Hájov a Kateřinice, tedy ve směru na Frýdek-Místek. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nyní prověřují místně příslušní policisté z Obvodního oddělení v Příboře a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených součástí automobilu, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na příborské policejní číslo 974 735 751.

 

 

Krádeže součástek z pracovních strojů poblíž obce Prchalov

 

Doposud neznámý pachatel spáchal od čtrnácté hodiny 27. října do šesté hodiny ranní 29. října tohoto roku na odstavné ploše staveniště tunelu v obci Příbor, část Prchalov přečin krádeže tím, že ze zde zaparkovaných dvou samojízdných pracovních strojů tovární značky Caterpillar demontoval a odcizil plastové kryty motoru, turbo motoru, sací hadici, pístnice kapoty a nakládací lžíce, různé čepy a skleněné výplně oken kabiny, čímž vznikla poškozené právnické osobě z Novojičínska celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 158 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Příboře a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených součástí pracovních strojů, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na příborské policejní číslo 974 735 751.

 

 

Vloupání do stavebního kontejneru na katastru obce Šenov u Nového Jičína

 

Policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně v těchto dnech přijali oznámení o případu vloupání do stavebního kontejneru na katastrálním území obce Šenov u Nového Jičína. K tomuto skutku došlo v blíže neustanovené době od čtrnácté hodiny 28. října do šesté hodiny ranní 29. října 2019 v prostoru úložiště stavebního materiálu k opravě pozemní komunikace, přičemž byly odcizeny dvě velké úhlové brusky značky Hitachi a Würth, benzínová centrála, malý elektrický kompresor, dvě bourací kladiva značky Hilti, tři vrtačky do betonu značek Hitachi a Hilti, dvě motorové pily značky Husquarna, dvě kotoučové ruční pily značky Hilti, velký vibrátor na beton, různé druhy, množství a délky kabeláží, tři halogenové svítidla, tři plastové kanystry na pohonné hmoty, ruční vozík, vrtáky do betonu, brusné kotouče, frézy, průmyslový vysavač a další pracovní a stavební nářadí a materiál, čímž několika poškozeným právnickým osobám a organizacím vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 262 tisíc korun. Jakékoli informace k tomuto přečinu krádeže, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice