30. 11. 2010

Sníh a dopravní nehody

V průběhu včerejšího dne a noci vyjížděli dopravní policisté k 5ti dopravním nehodám.

Předběžnou škodu vyčíslili majitelé bouraných aut na téměř půl milionu korun. Většina dopravních nehod se stala v souvislosti se změnou počasí a nepřizpůsobení způsobu jízdy řidičů.

Jeden případ nehody za všechny

Krátce po 15 hodině na silnici 1/ 48 v katastru obce Starý Jičín, nezvládl řízení 45letý řidič vozidla VW Caddy. Na rozježděném sněhu dostal smyk, a když se snažil vozidlo vyrovnat, přejel do protisměru, kde se čelně srazil s protijedoucím dodávkovým vozidlem. Obě vozidla skončily mimo vozovku. Řidič dodávky byl převezen RZS do nemocnice s lehkým zraněním.

Alkohol byl u obou řidičů dechovou zkouškou vyloučen.

Příčina nehody je zřejmá – nepřiměřená rychlost a nezvládnutí jízdy na sněhu.

  

Doporoučení pro řidiče: Nepřeceňujte své řidičské schopnosti, vždyť vozidlo je na sněhu daleko hůře ovladatelné, byť máte zimní obutí. Mnohdy pomaleji znamená bezpečněji. Pokud však dojde k dopravní nehodě, dbejte na svou bezpečnost. Do vozovky vstupujte opatrně s reflexní vestou. Místo dopravní nehody řádně označte výstražným trojúhelníkem. Zjistěte možná zranění, poskytněte první pomoc. Podle škody na majetku a vozidlech rozhodněte, zda budete volat policii. Sepište vzájemně formulář o dopravní nehodě, případně využijte asistenčních služeb pojišťoven.

Jestliže dojde k poškození cizího majetku třetích osob či dojde ke zranění osob volejte polici prostřednictvím tísňové linky 158 či 112.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice