30. 11. 2012

Potřeboval peníze

Místopředseda výboru společenství vlastníků domu zneužil svého přístupu k bankovnímu účtu. Opakovaně z něj vybral peníze, které použil pro svou potřebu. Část peněz již vrátil, nicméně jeho jednání prověřujeme s podezřením ze spáchání přečinu zpronevěry.

 

Podvedených přibývá

Dalším poškozeným v souvislosti s prodejem vozidla přes internet je 36letý muž z Novojičínska. Uvěřil nabídce inzerujícího a zaslal mu předem peníze na bankovní účet do Anglie. Teď nemá auto ani svých 70 tisíc korun.

 

Kopřivničtí policisté odhalili pachatele krádeží bezpečnostních kamer

Mladíka ve věku 22let vyšetřujeme s podezřením ze spáchání přečinu krádež.  Bezpečnostní kamery instalované ve společných prostorách obytných domů v Kopřivnici zcizoval v noční době. Vlastníkům nemovitostí tak způsobil škodu ve výši několika tisíců korun.  Nejsou to jediné trestné činy, kterých se dopustil. Jeho činnost je daleko rozsáhlejší. Vše nasvědčuje tomu, že spáchal také několik vloupání do rodinných domů na území Novojičínska. Nadále shromaždujeme veškeré důkazy o jeho činnosti. Zkušenosti s krádežemi má již z dřívějška. V loňském roce byl pravomocně odsouzen za stejnou činnost.

 

Na Ostravsku odhaleni pašeráci cigaret

Přes 900.000 kusů cigaret a téměř 500 kg tabáku neznačeného kontrolní páskou, to je výsledek zásahu ostravských celníků. Ostravští celníci ve čtvrtek 22. 11. provedli realizaci trestní věci s krycím názvem „Šrot“, při níž zadrželi pětičlennou skupinu osob podezřelou ze spáchání zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby. Tato skupina nelegálně dovážela, vyvážela, skladovala a následně distribuovala tabákové výrobky dalším osobám na území České republiky. Na základě příkazu Okresního soudu v Karviné bylo provedeno pět domovních prohlídek a osm prohlídek jiných prostor, v rámci kterých bylo zajištěno 918.100 kusů cigaret, 491 kg tabáku, komponenty určené k nelegální výrobě cigaret a peněžní prostředky různých měn ve výši 690.000 korun. Zboží bylo zajištěno a umístěno ve střeženém skladu celního úřadu. Únik na spotřební dani byl vyčíslen na 2.570.000 korun. Celý případ byl předán Policii České republiky a je nadále v šetření.

 

 

Naletěli podvodníkům

Další čtyři případy vyšetřují novojičínští policisté v oblasti internetových podvodů. Nyní to jsou nedodané traktory, stavební materiál a notebook. Poškození- podvedení zaslali podvodníkům téměř 300tisíc korun. Ti jsou nyní nekontaktní. Nejedná se o jednoho pachatele, ale hned několik. Ti vyvěsili jako v mnoha jiných stovkách případů svůj podvodný inzerát na internetových portálech zabývajících se prodejem zboží. A čekali, až se jim někdo na výhodnou nabídku ozve. A dočkali se. Vzájemnou písemnou komunikací přesvědčili kupující k zaslání peněz na účet a následné dodání požadovaného zboží však neproběhlo. Všechny tyto případy vyšetřujeme s podezřením ze spáchání přečinu podvod. Poškození teď musí spoléhat na to, že jim policisté podvodníka dopadnout a peníze vrátí. Je to běh na dlouhou trať a pokud se jim podařilo podvést jednoho zkusí to znovu.

Doporučení:
Právě v období blížících se vánoc bude podvedených přibývat. Výhodné cenové nabídky zlákají koupěchtivé a podvodníci se budou radovat. Přijměte jedno doporučení, nakupujte přes ověřené internetové portály, kde Vám garantují v případě podvodu ze strany prodávajícího vrácení peněz. Využijte všech bezpečnostních prvků takového obchodu. Nespoléhejte na příjemnou komunikaci a sledujte profil prodávajícího a odezvu na jeho předešlé obchody. Sledujte diskusní fóra. Prostě prověřte si jej. Chráníte tím své peníze

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice