31. 12. 2016

Perly a perličky z policejních spisů i kuriozity z naší praxe…

 

Z výslechů…

Víc ani nevím, co bych dodal. Snad, že mě to mrzí, ale to mi už nikdo neuvěří. A tak se o tom víc bavit nebudu.

Nakonec bych chtěl zdůraznit, že už delší dobu, vlastně už několik let, žiju řádným životem a dokonce i pracuju a řádně chodím do práce. Toho, čeho jsem se dopustil, velice lituji, sám ani nevím, proč jsem toto udělal.

Přes víkend jsem hodně pil alkohol, ale myslel jsem si, že už jsem v pohodě, protože jsem chodil normálně rovně.

Toho dne jsem byl asi zase opilý, i když bylo ráno. Střízlivý bych totiž takové věci nedělal. Pak jsem šel dál, ale už nevím, kde…

Takže, když se tak opil, tak já jsem pak řekla, že už jdu. On souhlasil, už nebyl schopný ničeho a už vůbec ne ….

Vím, že doznání je polehčující okolnost a byl bych nerad, kdyby policisté přišli na další vloupání, kterých jsem se dopustil a já sám jsem se k nim nedoznal.

Nabral jsem toho plnou brašnu, přesný výčet nevím. Brašnu jsem vynesl ven a donesl jsem ji až do křoví, kde bylo původně i to kolo. Kolo však ve křoví už nebylo. Ve sklepě jsem se totiž zdržel nějakou chvíli, protože jsem ho prohledal a vybíral si věci, co ukradnu. Na místě jsem nejprve křoví prohledával, jestli jsem kolo nepoložil někde opodál. Nenašel jsem ho, takže jsem si uvědomil, že zloděj okradl zloděje.

Kradl jsem, protože jsem musel. Vždyť už jsem to přeci vysvětloval v minulých výpovědích.

Pervitin beru jako lék, když mě bolí záda nebo zuby, tak mi pomáhá, užívám ho šňupáním nebo si ho sypu do kávy. Žádné jiné drogy neberu. Pak jsem zjistil, že jsem měl u sebe sáček s trávou. Tu marihuanu, kterou jsem měl u sebe, jsem asi od někoho dostal, už je to dávno, zapomněl jsem na to. Ty dva sáčky s extází uvádím, že jsem ani nevěděl, že jsem je měl u sebe.

 

Ze záznamů úředních…

elikož se vozidlo pohybovalo na komunikaci všemi směry, rozhodla se hlídka provést silniční kontrolu tohoto vozidla…(dechová zkouška řidičky pak vykázala hodnotu 1,7 promile alkoholu)

Přibližně ve 2.40 hodin odcházel z restauračního zařízení, přičemž při odchodu procházel kol hlavních dveří prodejny. I všiml si muže, který u pokladny stál a plnil igelitovou tašku krabičkami cigaret. I pomyslel si, že na inventuru prodejny není adekvátní doba, proto pojal podezření, že jedná se o vloupání…

Tvářil se hrdě a na dotaz lékařky „čím se živí“ odpověděl muž „že je zloděj!“

Pan XY hlídce sdělil, že dané rostliny našel růst někde u domu, ale již si nevzpomíná kde. Rozhodl se tedy rostliny vykopat a vzít si je domů. Další využití již nesdělil.

Na otázku, co pohledává uvnitř uzamčeného a zabezpečeného objektu zdejšího autobazaru, uvedl, že hledal místo, kde si může v klidu a nerušeně fetovat svůj toluen a tak si řekl, že přeleze plot a usedne do jednoho ze zaparkovaných vozidel. Na dotaz proč si nevybral radši volně přístupný přilehlý areál lesoparku, uvedl, že je tam tma a on má strach, že jej přepadne nějaký maskovaný a nebezpečný lupič nebo narkoman. Dále se k věci vyjadřovat nechce a pouze ho zajímá, jestli už může z místa odejít a jít si koupit další plechovku již zmíněného toluenu.

 

Ze svodky…

Dosud neustanovený pachatel vnikl přes otevřenou ventilaci okna v kuchyni do přízemního bytu, kde si v kuchyni uvařil dva sáčky rýže nezjištěné značky a toto požil společně s domácím gulášem v ceně 100 korun, poté z volně odložené peněženky odcizil finanční hotovost ke škodě poškozeného…

Hotovost byla uložena v dámské peněžence, peněženka byla uschována v pečící kovové formě na dort a tato forma byla uložena na vrchní desce skříně ledničky….

 

Kuriozity aneb perly z policejní praxe…

Celkem jednapadesátkrát byl na osobní svobodě omezen 19letý muž, podezřelý z majetkové trestné činnosti. Na dotaz lékařky „čím se živí?“ odpověděl „že je zloděj.“ Na jednom z ostravských obvodních oddělení se pak toho dne před dveřmi cely střídali policisté, doručující rozličné písemnosti soudů či realizující úkony dalšího, tehdy aktuálního trestního řízení. Finální účel byl identický, mimo jiné též podpis podezřelého na obligatorních listinách…

 

Z komunikačního systému:

Oznamovatel: Po střeše mu běhá asi kuna nebo lasička, bojí se o své děti a slepice. Zvíře může být nemocné. Žádá policii o prověření, on sám se bojí ke zvířeti přiblížit.

Hlídka: Na střeše je vyplašená lasička, bojí se, ale uposlechla a dobrovolně opustila pozemek i prchla do přilehlého lesíku.

Oznamovatelka: Při praktikách se připoutala pouty k topení a teď nemohou najít klíče k poutům. Už se to jednou stalo, šly otevřít klíčkem od pout policejních. Žádá pomoc policie.

Oznamovatelka: Po odsunutí postele klíček nalezen.

Hlídka se vrací, akce ukončena.

Oznamovatelka: Našla v banánu černou vdovu. Údajně byla nějaká aféra v prodejně XY, byl nalezen pavouk černá vdova. Teď koupila banány v prodejně uvedeného řetězce a brouka tam má taky. Nikam jezdit nebude, žádá pomoc policie.

Hlídka: Od oznamovatelky převzat zčásti zkonzumovaný banán, na vnější straně slupky neprůhledný kokon. Předmětné předáno a vyčká se, zda se něco vyklube.

Rozuzlení: Specialista na bezobratlé živočichy konstatoval, že v kokonu se žádná vajíčka nenachází. Jednalo se o neškodného nočního motýla…

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice