4. 10. 2018

Žena s dvěma a půl promile způsobila dopravní nehodu

Devětapadesátiletá žena z Bílovce usedla během včerejšího dopoledne za volant pod vlivem alkoholu. Během své jízdy ve vozidle Citroën Xantia nezvládla řízení, kdy po odbočení na jedné z místních křižovatek vjela do protisměru a narazila do levého boku protijedoucího vozidla Škoda Fabia. Policisté u řidičky provedli dechovou zkoušku, při které jí byla opakovaně naměřena hodnota přes dvě a půl promile alkoholu v dechu. Dopravní nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Celková způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 75 tisíc korun. Ženě byl na místě zadržen řidičský průkaz a za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky jí hrozí až tři roky za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

 

Odcizené svítidla z veřejného osvětlení

Policisté z Bílovce se od středečního dne zabývají krádeží tří kusů LED svítidel z veřejného osvětlení. Dosud neznámý pachatel měl tyto svítidla z výšky tří metrů odcizit od poloviny měsíce září. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na téměř 10 tisíc korun. Pachateli nyní hrozí v případě dopadení trest odnětí svobody až na dva roky.

 

Dobrá práce ostravských kriminalistů

Porubští kriminalisté zahájili dne 03. 10. 2018 trestní stíhání čtyřiatřicetiletého muže z Ostravy pro přečiny krádež a poškození cizí věci. Ten měl celkem ve čtrnácti případech po rozbití skleněné výplně vniknout do uzamčených zejména osobních motorových vozidel či se o to pokusit. Téměř v desítce měl z nich odcizit různé věci. Mezi nimi palubní kameru (autokameru), finanční hotovost, nářadí, mobilní telefon, autorádio. Nepohrdl ani dioptrickými brýlemi či svíčkami. Celková způsobená škoda byla vyčíslena na částku téměř sto čtyřicet tisíc korun. Z toho škoda poškozením dosahuje částky téměř sto deset tisíc korun. Uvedené skutky měl obviněný spáchat na různých místech Ostravy, a to v období dvou týdnů od začátku září. V rámci prověřování bylo zjištěno, že muž se měl majetkové trestné činnosti dopouštět i v minulosti. Za uvedené přečiny mu hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

Téhož dne sdělili porubští kriminalisté obvinění dalšímu muži z Ostravska, tentokrát devětatřicetiletému, ze spáchání přečinů poškození cizí věci, krádež a porušování domovní svobody. Ten se měl celkem v deseti případech dopustit trestné činnosti na vícero místech Ostravy v 2. polovině září, zejména v restauračních objektech a sklepních prostorách panelových domů. Do nich se měl vloupat různými způsoby a odcizit láhve s alkoholem, potraviny, peněženku s finanční hotovostí, mobilní klimatizaci a vícero jízdních kol. Také tento obviněný měl svým jednáním způsobit škodu přesahující sto dvacet pět tisíc korun. Při prověřování uvedených skutků spolupracovali kriminalisté i s dalšími kolegy z ostravských oddělení. Některé z odcizených jízdních kol se podařilo zajistit a budou vydány majitelům. Dále bylo zjištěno, že i tento obviněný muž má za sebou trestní minulost majetkového charakteru. Za uvedené přečiny mu hrozí až pět let za mřížemi.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice