4. 10. 2019

Vloupání do stavebního kontejneru ve Frenštátě pod Radhoštěm

V noční době z 2. na 3. října tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Pod Šenkem ve Frenštátě pod Radhoštěm přečin krádeže tím, že se vloupal do zde instalovaného kovového stavebního kontejneru, ze kterého odcizil benzínovou elektrocentrálu se svářečkou, křovinořez a kufřík s různými druhy pracovního nářadí, čímž poškozené místní fyzické i právnické osobě vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši přes 43 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Frenštátě pod Radhoštěm a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na frenštátské policejní číslo 974 735 711.

 

Běžná silniční kontrola prokázala trestnou činnost drogového charakteru

Službu konající policejní hlídka z Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně v rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu zastavila chvíli po sedmé hodině ranní 3. října 2019 v obci Hodslavice osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Fabia. Osádku automobilu tvořili dva muži ve věku 29 a 30 let z Novojičínska, kdy orientační dechová zkouška i následný test na možnou přítomnost návykových látek v těle řidiče vyzněly negativně. V rámci zákonných opatření policisté provedli i kontrolu automobilu, přičemž zjistili, že ve voze jsou převáženy rostliny konopí o počtu sedmi kusů, plastový sáček zvaný dealerák se sušinou marihuany o hmotnosti téměř sedmi gramů a další plastový sáček s blíže neustanoveným bílým práškem o hmotnosti 0,6 gramů. Na základě těchto zjištěných skutečností byli oba muži zadrženi a byli převezeni k dalším procesním úkonům do budovy novojičínských policistů s důvodným podezřením z naplnění skutkové podstaty přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Dále policisté provedli kriminalistické ohledání předmětného automobilu, zajištěné rostliny, sušina a prášek byly zaslány ke kriminalistickému zkoumání a expertíze a celá záležitost je v této chvíli nadále intenzivně prověřována ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Krádeže zboží v novojičínské prodejně se dopustil hledaný podnapilý mladík

Chvíli před osmnáctou hodinou 3. října 2019 byla službu konající policejní hlídka z novojičínského Obvodního oddělení vyslána do jednoho ze supermarketů na ulici Sokolovské v Novém Jičíně, kde pracovníci prodejny zadrželi mladého muže při krádeži zboží. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že místní 17letý mladík v dané provozovně odcizil alkoholické nápoje, přičemž již před touto krádeží byl silně podnapilý (orientační dechová zkouška u něj prokázala hodnotu okolo 2 promile alkoholu v dechu). Následným prověřováním bylo zjištěno, že podnapilost si způsobil sám po požití předtím odcizeného jiného alkoholu a dále bylo prokázáno, že se jedná o osobu v celostátním pátráním, poněvadž je svěřencem výchovného ústavu, ze kterého utekl na konci měsíce srpna letošního roku. Celá záležitost, jakož i pobyt a pohyb hledaného mladíka, jeho případné další protiprávní jednání majetkového charakteru a také požívání alkoholu osobou mladší osmnácti let je předmětem dalšího prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice