4. 2. 2013

Dva muži nerespektovali zákaz řízení

Novojičínsko – Policisté během necelé hodiny přistihli dva neřidiče za volantem. Oba kvůli soudnímu rozhodnutí řídit auto nemohli, ale to jim nebránilo usednout za volant. Mladší z dvojice byl dokonce pozitivní na drogy. Dvacetiletého řidiče vozidla VW Golf kontrolovali policisté v neděli krátce po půlnoci v Novém Jičíně. Policisté při kontrole zjistili, že muž má vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel. Novojičínský okresní soud muži vyměřil trest do září letošního roku. U mladého muže byla provedena také kontrola na přítomnost návykových látek s pozitivním výsledkem na amfetamin. Dalšího řidiče vozidla Opel Vectra kontrolovali policisté v neděli okolo druhé hodiny v noci na silnici v Bílovci. Bílovečtí policisté při kontrole zjistili, že muž má uložen zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel na dobu od května 2011 do roku 2015. Novojičínský okresní soud muži vyměřil trest na dobu čtyř let. Oba muži nyní čelí podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, mladší z nich i přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Vloupání do novostavby

Neznámý pachatel vnikl v noci na 3. února do novostavby v Bravanticích na Bílovecku. Pachatel z neobývané novostavby odcizil indukční varnou desku s horkovzdušnou troubou, nářadí jako například AKU vrtačku, motorovou pilu Partner, křovinořez, bourací kladivo, krabici s různými druhy šroubku a další věci. Celková škoda odcizením a poškozením přesáhla částku šedesát tisíc korun. Bílovečtí policisté po pachateli krádeže a odcizených věcech intenzivně pátrají.

 

Sprejerství

Škodu za nejméně deset tisíc korun způsobil na začátku února letošního roku doposud neznámý pachatel. Neznámý vandal v noci na 2. února nastříkal sprejem stříbrné barvy nápisy na osobní motorový vagón ve Studénce. Terčem vandala se stal odstavený vagón na nádraží ČD Studénka na Štramberském nástupišti na koleji číslo 15. Policisté ze Studénky případ prošetřují pro přečin poškození cizí věci.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice