4. 2. 2016

Nabídl úplatek

Ze zločinu podplácení je podezřelý 30letý cizí státní příslušník, který během silniční kontroly nabídl Kopřivnickým policistům úplatek. Policisté kontrolovali 31. ledna po 12 hodině noční, motorové vozidlo zn. Audi A3 v Kopřivnici části Lubina. Samotný řidič jevil známky užití omamných a psychotropních látek. Jejich podezření potvrdil také provedený pozitivní test na amfetamin. Za samotné zahlazení a propuštění bez postihu nabídl policistům úplatek. Požadoval po nich, aby věc neřešili podle zákona, ale s lidským přístupem za úplatu. To se mu však nevyplatilo. Nyní má mimo jiné sděleno obvinění pro zločin podplácení, za který mu hrozí až 6 let trestu odnětí svobody.

 

Loupež v dopoledních hodinách

Za bílého dne v dopoledních hodinách, měl napadnout 22letý muž svého stejně starého vrstevníka z důvodu údajného dluhu. Poškozený byl napaden v Kopřivnici na ul. Štefánikova v dopoledních hodinách, úderem do obličejové části a těla. Při samotném útěku před útočníkem mu vypadl z kapsy telefon, který mu agresor sebral a odmítl vrátit. Kopřivničtí policisté krátce po činu podezřelého zadrželi a ten se k činu doznal. Nyní je prověřován ze spáchání zločinu loupež, za který mu hrozí až 10 let trestu odnětí svobody.

 

Přihlásil se dobrovolně na policii

Celostátně hledaný 41letý muž se přihlásil na obvodním oddělení v Novém Jičíně. Jeho příchodu předcházela telefonická domluva s policisty.  Následně byl se souhlasem k zadržení umístěn do policejní cely a poté eskortován do Mladé Boleslavi, kde je podezřelý ze spáchání majetkové trestné činnosti.

 

Nález munice

Ke dvěma nálezům munice z druhé světové války vyjížděli v úterý 2. 2. 2016 policisté z Bílovce a Frenštátu pod Radhoštěm. K samotné likvidaci přivolali policejního pyrotechnika. Nález puškového střeliva oznámil 65letý muž krátce po 12 hodině, v souvislosti s vykopáváním pařezů na ul. Nádražní. Druhé oznámení se týkalo nálezu letecké pumy ruské výroby v poli ve směru od Bílovce na Pohořílky. Z bezpečnostních důvodů byla příjezdová cesta v době manipulace policejním pyrotechnikem uzavřena a znepřístupněna veřejnosti. Po 20 minutách krátce před 18 hodinou byl provoz opětovně uvolněn. Nalezenou munici si odvezl pyrotechnik k následné likvidaci.

 

Vykázání v Moravskoslezském kraji

V roce 2015 vykázali policisté v Moravskoslezském kraji celkem 118 osob, což při meziročním srovnání znamená pokles (v roce 2014 bylo vykázáno 126 osob). Stejný zůstává počet vykázaných žen, v roce 2014 i 2015 byly vykázány z obydlí čtyři ženy. Vloni došlo v kraji k poklesu počtu ohrožených dětí, žijících v domácnostech, ze kterých se vykazovalo. Zatímco v roce 2014 se jednalo o 84 dětí, vloni šlo o 66 dětí. Nejčastěji se vykazovalo vloni v Ostravě (52 vykázaných), na Opavsku (20 vykázaných, oproti 2014 – 19 vykázaných). Třetí pomyslná statistická příčka pak náleží Novojičínsku a Karvinsku s 16 vykázanými (zatímco v roce 2014 KI – 17 a NJ v roce 2014 – 11 osob).

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice