4. 3. 2014

Dva zadržení zloději

Dva zloději ve věku 20 a 28 let skončili v policejních celách. Jeden se vloupal do rodinného domu a druhý do bytu. Prvního uzamkl majitel ve sklepě a počkal na policisty, druhý po vykradení bytu zapálil matraci. Ten byl zadržen za dva dny. Oba již byli v minulosti trestně stíhání. Oba zloději jsou vyšetřování ve zkráceném přípravném řízení, kdy lze očekávat, že soud oběma mužům vzhledem k jejich trestné minulosti uloží spravedlivý trest.

 

Požár v bytě má svého viníka

V sobotu 1. března ještě policisté neměli tušení, kdo se vloupal do bytu na ul. Na Lani v Novém Jičíně.  V pondělí 3. už měli ve věci jasno. Pachatelem je 20letý zloděj z Novojičínska. V průběhu sobotního dne měl zloděj vniknout do bytu, z kterého poškozenému majiteli odcizil elektroniku a další věci za téměř 30tisíc korun. Celková škoda je však daleko větší, při odchodu zapálil matraci dětské postele, čímž celý byt zahořel. Majitel vyčíslil další škodu v předběžné výši za více jak 200tisíc korun. Policisté podezřelého muže za dva dny dohledali a zadrželi. Noc zloděj strávil v policejní cele s podezřením ze spáchání přečinu krádež a poškození cizí věci. Přesný důvod, úmysl a okolnosti jeho jednání nadále zjišťují. Již v minulosti byl policisty tento muž vyšetřován pro opakované krádeže barevných kovů ve Fulneku. V průběhu měsíců srpna až října 2013 svými opakovanými krádežemi zcizoval majitelům domů měděné okapové systémy a oplechování střech, které dodával do sběrných surovin.   

 

Uzamkl sklep, zavolal policisty

Další zloděj se vloupal do rodinného domu v Novém Jičíně na ul. Slovanské v neděli 2. března takřka v pravé poledne. Na upozornění manželky, že ve sklepě někdo je, přistihl majitel domu ve sklepní části zloděje. Nelenil, uzamkl jej a přivolal policisty. Policejní hlídka poznala v zadrženém 28letého muže, který se této trestné činnosti dopouštěl již v minulosti.  Také on skončil v policejní cele kdy je vyšetřován ve zkráceném trestním řízení. S ohledem na podmínečný trest, který mu soud určil za předešlé jednání v délce 12 měsíců se zkušební dobou do roku 2016, může očekávat v nejbližší krátké době rozsudek. To zda skončí ve vězení je na rozhodnutí soudu.

 

Nehody cyklistů

Od začátku roku vyšetřovali novojičínští dopravní policisté již 10 dopravních nehod s účastí cyklistů. Poslední dvě dopravní nehody si způsobili cyklisté sami tím, že nepřizpůsobili jízdu svým schopnostem a také že řídili opilí. Jednoho opilého 41letého cyklistu s více jak 3 promile zastavili policisté v Pustějově dříve, než stačil havarovat. U většiny dopravních nehod však bylo příčinou střetu nedání přednosti cyklistům a nedostatečný odstup vozidla od jedoucího cyklisty, či jejich přehlédnutí. Poslední dopravní nehody se udály dne 1.3.2014. U první nezvládl 30letý muž jízdu na svém kole ul. Dolní Bašta ve Štramberku. V prudkém klesání přejel do protisměru, narazil na obrubník chodníku a následně spadl. Pádem si způsobil zranění s nutným ošetřením v nemocnici. Jelikož jeho zdravotní stav nedovoloval provést dechovou zkoušku ke zjištění alkoholu na místě nehody, byl policisty vyžádán odběr krve v nemocnici. Druhý 45letý cyklista havaroval kolem 18hodiny podvečer v Mošnově. Také jemu se stala osudnou zatáčka, kterou vlivem své silné opilosti nezvládl. Při jejím průjezdu narazil na obrubu chodníku a následně upadl. S 3,26 promile alkoholu v krvi a zraněním v obličejové části skončil v nemocnici. Oba havarovaní cyklisté budou postoupeni k projednání správnímu orgánu s podezřením ze spáchání přestupku v provozu na pozemních komunikacích, kde mohou očekávat pokutu ve výši od 2,5 do 50 tisíc korun. Jakou výši dostanou, rozhodne správní orgán. (Do 1promile alkoholu – 2,5 -20tisíc, nad 1 promile alkoholu 25-50tisíc korun).

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice