4. 4. 2011

Je to hodně nebo málo 19 opilých řidičů během necelých dvou hodin.

Dnešní devátá dopravní akce během čtyř měsíců, při které se snaží novojičínští policisté zadržet opilé řidiče, dříve než způsobí dopravní nehodu, dopadla opět špatně.
Ze všech kontrolovaných řidičů, kteří projížděli uzávěrou v obci Hodslavice části Domoraz, jich 7 přišlo o řidičské oprávnění.
Všichni kontrolovaní podnapilí řidiči museli odstavit svá vozidla a jít pěšky nebo si zajistit odvoz.
Taktika a logistika dopravních kontrol prováděných novojičínskými policisty se natolik osvědčila, že ji převzali i policisté z jiných územních odborů. A jejich zkušenosti s opilými řidiči jsou obdobné.
Opravdu nejsme spokojeni s těmito zjištěními. Předpokládáme, že situace s přibývajícími teplými dny se bude dále zhoršovat, a podnapilých řidičů bude stále více. Už nyní můžeme avizovat, že akce tohoto opatření budou i nadále pokračovat.

 

Zebra se za Tebe nerozhlédne

Během tohoto týdne, ve dnech od 4. do 8. dubna, již tradičně probíhá na Novojičínsku dopravně preventivní akce, zaměřena na chodce.
Celorepubliková dopravně preventivní akce s názvem „Zebra se za Tebe nerozhlédne“, probíhá ve spolupráci se Zdravotní pojišťovnou Ministerstva vnitra.
Policisté v blízkosti převážně základních škol oslovují chodce z řad dětí. Po správném zodpovězení několika otázek na dopravní téma, obdrží chodci propagační materiály a několik cenných rad, jak se bezpečně chovat v silničním provozu, převážně při přecházení. Rovněž preventivně působí na chodce a další účastníky silničního provozu, zejména pak při odbourání mýtu o absolutní přednosti chodců na přechodech.

Více informaci k akci naleznete zde

  

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice